Փաշինյանը բարձր է գնահատել Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի աջակցությունը (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎաշինգտոնում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի (IRI) նախագահ Դանիել Թվինինգի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ կառավարության և Ինստիտուտի միջև համագործակցության ընթացքը, Հայաստանում իրականացվող ծրագրերը, ինչպես նաև հետագա համատեղ քայլերը՝ ուղղված ժողովրդավարական բարեփոխումների խորացմանը:
Վարչապետ Փաշինյանը բարձր է գնահատել Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի աջակցությունը և ընդգծել հանրային հաղորդակցության կարողությունների զարգացման կարևորությունը՝ այն դիտարկելով որպես բաց և թափանցիկ կառավարման հիմք: Վարչապետն ընդգծել է նաև Հայաստանի Հանրապետության և ԱՄՆ-ի միջև ստորագրված Ռազմավարական գործընկերության կանոնադրության կարևորությունը, որը նոր հնարավորություններ կստեղծի երկկողմ կապերի ընդլայնման համար՝ ներառելով ժողովրդավարական ինստիտուտների ամրապնդումը, քաղաքացիական հասարակության կարողությունների բարձրացումը և ռեֆորմների արդյունավետ իրականացումը:
Դանիել Թվինինգը վերահաստատել է Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի հանձնառությունը՝ շարունակելու աջակցությունը Հայաստանի Կառավարության բարեփոխումների օրակարգին և ժողովրդավարական զարգացմանը:

Пашинян высоко оценил поддержку со стороны Международного республиканского института (видео)
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян в Вашингтоне провел встречу с президентом Международного республиканского института (IRI) Дэниелом Твинингом.
В ходе встречи были обсуждены процесс сотрудничества между правительством Республики Армения и IRI, реализуемые в Армении программы, а также дальнейшие совместные шаги, направленные на углубление демократических реформ.
Премьер-министр Пашинян высоко оценил поддержку со стороны Международного республиканского института и подчеркнул важность развития возможностей общественной коммуникации, назвав это основой открытого и прозрачного управления. Премьер-министр также подчеркнул важность подписанной между Республикой Армения и Соединенными Штатами Америки Хартии о стратегическом партнерстве, которая откроет новые возможности для расширения двусторонних связей, в том числе для укрепления демократических институтов, повышения потенциала гражданского общества и эффективной реализации реформ.
Дэниел Твининг подтвердил приверженность Международного республиканского института дальнейшей поддержке повестки реформ правительства и демократического развития Армении.