Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանազատման հանձնաժողովների հանդիպումը կկայանա սահմանագծի Իջևանի ու Ղազախի հատվածում
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանի և Ադրբեջանի սահմանազատման հանձնաժողովների՝ նոյեմբերի 30-ին նախատեսված հանդիպումը կկայանա հայ-ադրբեջանական սահմանագծի Իջևանի ու Ղազախի հատվածում։
Այս մասին հայտնեցին ՀՀ փոխվարչապետ, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հանձնաժողովի նախագահ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից։
Ավելի վաղ Հայաստանն Ադրբեջանին առաջարկել էր սահմանազատման հանձնաժողովների հանդիպում անցկացնել հայ-ադրբեջանական սահմանին։ Այնուհետև հայտնի դարձավ, որ հանդիպման մասին կողմեր պայմանավորվածություն են ձեռք բերել․ այն կկայանա նոյեմբերի 30-ին։

Встреча комиссий по делимитации границы между Арменией и Азербайджаном состоится на участке между Иджеваном и Газахом
Намеченное на 30 ноября заседание комиссий по делимитации границы между Арменией и Азербайджаном состоится на участке границы между Иджеваном и Газахом.
Об этом  сообщили в Аппарате вице-премьера Армении, председателя комиссии по демаркации и безопасности границы между Арменией и Азербайджаном Мгера Григоряна.
Ранее Армения предложила Азербайджану провести заседание комиссий на армяно-азербайджанской границе. Тогда же стало известно, что стороны достигли соглашения о встрече 30 ноября.