Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ԵՄ դեսպանին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսին:
Մհեր Գրիգորյանը ԵՄ դեսպանին ներկայացրել է Կառավարության կողմից իրականացվող աշխատանքները՝ ուղղված ԼՂ-ից բռնի տեղահանված 100.000-ից ավելի փախստականների կարճաժամկետ և միջնաժամկետ կարիքների բավարարմանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի կիրարկման, ինչպես նաև ԵՄ տնտեսական և ներդրումային պլանի ներքո իրականացվող ծրագրերի ընթացքը: Երկուստեք ընդգծվել է այդ գործընթացների լիարժեք իրականացման անհրաժեշտությունը:
Փոխվարչապետը և ԵՄ դեսպանը անդրադարձել են ՀՀ-ԵՄ առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացման հնարավորություններին:

Мгер Григорян принял посла ЕС
Поддержи А1+!Вице-премьер Мгер Григорян принял руководителя делегации Европейского союза в Армении, посла Василиса Марагоса.
Мгер Григорян представил послу ЕС работы правительства по удовлетворению краткосрочных и среднесрочных потребностей более 100 тысяч вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха.
В ходе встречи был обсужден ход реализации Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве Армения-ЕС, а также программ экономического и инвестиционного плана ЕС. Двусторонне была подчеркнута необходимость полной реализации этих процессов.