Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին՝ Հանրապետության օրվա առթիվ: Ուղերձում նշված է.
Ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներս Ղազախստանի գլխավոր ազգային տոնի՝ Հանրապետության օրվա կապակցությամբ։
Ձեր կողմից հետևողականորեն իրականացվող՝ պետականության ամրապնդման, տնտեսության արդիականացման և դիվերսիֆիկացման քաղաքական ուղին ամուր հիմք է հանդիսանում սոցիալ-տնտեսական բարեփոխումներ իրականացնելու և երկրի միջազգային հեղինակությունը բարձրացնելու համար:
Համոզված եմ, որ Երևանի և Աստանայի հետագա համատեղ ջանքերը՝ ի շահ հայ-ղազախական համագործակցության ընդլայնման, լիովին պահանջված են և համապատասխանում են մեր երկրների ժողովուրդների հիմնարար շահերին։
Մաղթում եմ Ձեզ, Կասիմ-Ժոմարտ Քեմելի, քաջառողջություն և մեծ հաջողություններ, իսկ Ղազախստանի բարեկամ ժողովրդին՝ բարգավաճում»:

Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Республики Казахстан Касым-Жомарту Токаеву по случаю Дня Республики. Сообщение об этом распространило Управление информации и общественных связей Аппарата премьер-министра РА.
«Уважаемый Касым-Жомарт Кемелевич,
Примите мои сердечные поздравления по случаю главного национального праздника Казахстана - Дня Республики.
Последовательно реализуемый Вами курс на упрочение государственности, модернизацию и диверсификацию экономики является прочным фундаментом для претворения в жизнь социально-экономических реформ и повышения международного авторитета страны.
Убеждён, что последующие совместные усилия Еревана и Астаны в интересах наращивания армяно-казахстанского сотрудничества всецело востребованы и соответствуют коренным интересам народов наших стран.
Желаю Вам, уважаемый Касым-Жомарт Кемелевич, доброго здоровья и больших успехов, а дружественному народу Казахстана благополучия».