100 հազար դրամները այսօրվա դրությամբ վճարված է Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված շուրջ 80 հազար շահառուների․ վարչապետ
ՀՀ կառավարության հումանիտար կենտրոնը նախատեսվածից ավելի արագ աշխատեց եւ կառավարության երեկվա նիստում հայտարարված թվի փոխարեն, այսօր խոստացված 100 հազարները ստացան ավելի մեծ թվով՝ 29 հազար 78 ԼՂ-ից բռնի տեղահանվածներ, որոնցիվ 14 հազար 593-ը երեխաներ:
Այսպիսով՝ ընդհանուր առմամբ խոստացված 100 հազար դրամները այսօրվա դրությամբ վճարված է Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված շուրջ 80 հազար շահառուների:
Մեր մյուս քույրերի եւ եղբայրների վճարումները կիրականացվեն նրանց կողմից քարտային հաշիվներ բացելուն զուգընթաց: Հումանիտար կենտրոնն, իհարկե, բոլորին կօգնի այս գործը հնարավորինս արագ կազմակերպելու համար:

Около 80 тысяч вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха уже получили по 100 000 драмов: премьер-министр
Поддержи А1+!Около 80 000 вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха, уже получили по 100 000 драмов. Об этом сообщил премьер-министр РА Никол Пашинян на своей странице в Facebook.
«Гуманитарный центр при правительстве РА работал быстрее, чем ожидалось. И вместо объявленной на вчерашнем заседании правительства цифры, обещанные 100 000 сегодня получили еще 29 078 вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха, из них 14 593 дети.
Таким образом, обещанные 100 000 драмов уже выплачены примерно 80 000 вынужденно перемещенным из Нагорного Карабаха.
Выплаты другим нашим братьям и сестрам будут осуществляться по мере открытия ими карточных счетов. Гуманитарный центр, конечно, поможет всем максимально быстро организовать это дело», - написал премьер.