Գրանադայում կայացել է Նիկոլ Փաշինյանի և Ուրսուլա Ֆոն դեր Լայենի հանդիպումը
Գրանադայում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա Ֆոն դեր Լայենի հետ:
Քննարկվել են Լեռնային Ղարաբաղի հայության բռնի տեղահանության հետևանքով ստեղծված իրավիճակին, տարածաշրջանային իրադրությանը և Հայաստան-ԵՄ համագործակցության օրակարգին վերաբերող հարցեր:
Ուրսուլա Ֆոն դեր Լայենը նշել է, որ ԵՄ-ն պատրաստ է անհրաժեշտ աջակցություն ցուցաբերել Հայաստանին` ԼՂ հայության հումանիտար խնդիրների լուծմանն օժանդակելու նպատակով: Նշվել է, որ Եվրոպական քաղաքացիական պաշտպանության և մարդասիրական օգնության հարցերով եվրահանձնակատարը կժամանի Հայաստան՝ հետագա կարիքները գնահատելու համար:
Միաժամանակ, կողմերն անդրադարձել են Հայաստանում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումների ընթացքին և այդ ուղղությամբ հետագա համագործակցությանը:

В Гранаде состоялась встреча Никола Пашиняна и Урсулы фон дер Ляйен
Поддержи А1+!В Гранаде премьер-министр Никол Пашинян провел встречу с председателем Европейской комиссии Урсулой фон дер Ляйен.
Обсуждались вопросы, связанные со сложившейся в результате насильственного переселение армян из Нагорного Карабаха ситуацией, региональной обстановкой и повесткой сотрудничества Армения-ЕС.
Урсула фон дер Ляйен отметила, что ЕС готов оказать необходимую поддержку Армении, чтобы помочь решить гуманитарные проблемы армян Нагорного Карабаха. Было отмечено, что комиссар ЕС по гражданской защите и гуманитарной помощи прибудет в Армению для оценки дальнейших потребностей.
Стороны также коснулись процесса реализуемых в Армении демократических реформ и дальнейшего сотрудничества в этом направлении.