Արցախի Ոստիկանությունը ամեն ջանք գործադրելու է սանձարձակությունները զսպելու ուղղությամբ
Այսօր Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Դավիթ Իշխանյանն ընդունել է ԱՀ ՆԳ նախարար Կարեն Սարգսյանին:
Հանդիպմանը կարևորվել է ՆԳՆ դերն ու նշանակությունը երկրում պետական ինստիտուտների բնականոն աշխատանքն ապահովելու և ներքին անվտանգության ու համերաշխության պահպանման գործում:
Կարեն Սարգսյանը պատրաստակամություն է հայտնել համագործակցել Ազգային ժողովի և համապատասխան հանձնաժողովների հետ: ՆԳ նախարարը վստահեցրել է, որ ՆԳ համակարգը, հատկապես Ոստիկանությունը, ամեն ջանք գործադրելու է հանրային անվտանգությունն ապահովելու և անօրինականություններն ու սանձարձակությունները զսպելու ուղղությամբ:
Հատուկ քննարկման նյութ է դարձել ԱՀ քաղաքացիական պաշտպանության հետ կապված մի շարք հարցեր:
Հանդիպմանը ներկա էր ԱԺ պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մարսել Պետրոսյանը:

Полиция Арцаха приложит все усилия для пресечения беззаконий и произвола
Поддержи А1+!Председатель Национального собрания Республики Арцах Давид Ишханян принял министра внутренних дел Карена Саргсяна
В ходе встречи была отмечена роль и значение МВД в деле обеспечения нормальной деятельности государственных институтов в стране и внутренней безопасности и солидарности.
Карен Саргсян выразил готовность сотрудничать с соответствующими комиссиями Национального собрания. Глава МВД заверил, что система внутренних дел, в особенности полиция, приложит все усилия для обеспечения общественной безопасности и пресечения беззаконий и произвола.
Отдельной темой для обсуждения стал ряд вопросов, связанных с гражданской обороной Республики Арцах.
На встрече присутствовал также председатель постоянной комиссии НС по вопросам обороны, безопасности и правопорядка Марсель Петросян.