Պարզաբանում՝ անչափահասի նկատմամբ  բռնություն կատարած կնոջ ընտանիքի վերաբերյալ
ՀՀ Գեղարքունիքի մարզպետի աշխատակազմը պարզաբանում է տարածել անչափահաս երեխայի նկատմամբ բռնություն և սեռական ոտնձգություն կատարած կնոջ ընտանիքի վերաբերյալ։ Ինչպես տեղեկացրել է Գեղարքունիքի մարզպետարանը՝  2022 թվականի սեպտեմբերի 20-ին ՀՀ Գեղարքունիքի մարզպետի աշխատակազմի համապատասխան ստորաբաժանումները զբաղվել են Գավառ քաղաքում վարձակալությամբ բնակվող Աննա Արևշատյանի ընտանիքի խնդիրներով։
«Կատարված աշխատանքների վերաբերյալ առկա են նաև համապատասխան փաստաթղթեր։
Այդ ժամանակահատվածում ընտանիքի խնդիրները մշտապես գտնվել են Գեղարքունիքի մարզպետի աշխատակազմի /մարզպետարանի/ ուշադրության կենտրոնում։ Տրամադրվել է դրամական և սոցիալ-հոգեբանական աջակցություն, պարբերաբար կազմակերպվել են տնային այցեր։ 2023 թվականի մայիս ամսից ընտանիքը տեղափոխվել է։
Հետևաբար, Գեղարքունիքի մարզպետի աշխատակազմի համապատասխան ստորաբաժանումները չէին կարող Աննա Արևշատյանի ընտանիքի վերաբերյալ որևէ տեղեկատվության տիրապետել»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

Разъяснение касательно женщины, совершившей насилие в отношении несовершеннолетней
Поддержи А1+!Аппарат губернатора Гегаркуникской Республики РА дал разъяснение относительно семьи женщины, совершившей насилие и сексуальные домогательства в отношении несовершеннолетнего ребенка.
20 сентября 2022 года в соответствующих подразделениях Гегаркуникской администрации были рассмотрены проблемы семьи Анны Аревшатян, проживающей по найму в городе Гавар.
«Есть также соответствующие документы по выполненным работам.
В этот период проблемы семьи постоянно находились в центре внимания областной администрации Гегаркуника. Оказывалась материальная и социально-психологическая помощь, организовывались регулярные посещения на дому. С мая 2023 года семья переехала.
Поэтому у соответствующих подразделений администрации Гегаркуникской области не могло быть никакой информации о семье Анны Аревшатян», - говорится в сообщении.