Գյումրի-Երևան ավտոճանապարհին վթարի ենթարկված զբոսաշրջային միկրոավտոբուսը վերադառնում էր Արևմտյան Հայաստանից
Գյումրի-Երևան  ավտոճանապարհին վթարի ենթարկված միկրոավտոբուսի ուղևորները վերադառնում էին Թուրքիայում գտնվող պատմական հայկական բնակավայրեր կատարած ուղևորությունից։
Գյումրիում «Արմենպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում լուրը հաստատել է վթարի հետևանքով տուժածներից մեկի հարազատը։
Միկրոավտոբուսը պատկանել է «Համշեն տուր» տուրիստական ընկերությանը։ Ընկերության հիմնադիր Գևորգ Պետրոսյանն «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում հայտնել է, որ միկրոավտոբուսը խմբին տեղափոխելիս է եղել Արևմտյան Հայաստանից։
Վթարի հետևանքով մահացել է 11 մարդ։
«Արմենպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում «Գյումրի» բժշկական կենտրոնի գլխավոր բժիշկ Արմեն Խաչատրյանը հայտնեց, որ վթարից հետո «Գյումրի» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել 9 մարդ, որոնցից երեքը մահացած են եղել, մեկը տեղափոխվել է Երևանի Համալսարանական հիվանդանոց, իսկ 5-ն այս պահին գտնվում են «Գյումրի» ԲԿ-ի վերակենդանացման  բաժանմունքում։
Հայաստանի առողջապահության նախարարությունը հայտնել է, որ վթարի հետևանքով ևս 3 տուժած դեպքի վայրից տեղափոխվել են «Աստղիկ» բժշկական կենտրոն․ նրանց առողջական վիճակը գնահատվել է թեթև: Նրանք հետազոտվել են, ստացել են առաջին բուժօգնություն և դուրս գրվել:

Разбившийся на трассе Гюмри-Ереван туристический микроавтобус возвращался из Западной Армении
Пассажиры микроавтобуса, разбившегося на трассе Гюмри-Ереван, возвращались из поездки по историческим армянским поселениям в Турции. Эту новость в беседе с корреспондентом «Арменпресс» в Гюмри подтвердил родственник одного из пострадавших в аварии.
Микроавтобус принадлежал туристической компании "Амшен Тур". Как сообщил "Арменпресс" учредитель компании Геворг Петросян, микроавтобус вез группу из Западной Армении.
В результате аварии погибли 11 человек.
В беседе с корреспондентом "Арменпресс" главный врач медицинского центра "Гюмри" Армен Хачатрян сообщил, что после аварии в медицинский центр "Гюмри" были переведены 9 человек, трое из них скончались, один был переведен в больницу Ереванского университета, а 5 человек в настоящее время находятся в отделении реанимации больницы «Гюмри».
Министерство здравоохранения Армении сообщило, что в результате аварии еще 3 пострадавших были доставлены с места происшествия в медицинский центр «Астхик». состояние их здоровья оценивалось как легкое. Их осмотрели, оказали первую помощь и выписали.