Ադրբեջանի հատուկ ծառայությունները փորձում են ԱՀ քաղաքացիների մեջ խուճապ տարածել․ ԱՀ ԱԱԾ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎերջին օրերին Ադրբեջանի հատուկ ծառայությունները սոցիալական ցանցերի միջոցով հերթական տեղեկատվական գրոհն են սկսել Արցախի Հանրապետության բնակչության հանդեպ։ Հայերեն գրառումներով փորձում են «քաղաքացիության», «բարձր աշխատավարձի», «իրավունքների պաշտպանվածության» վերաբերյալ կեղծ թեզերով ու խոստումներով հոգեբանական ճնշում գործադրել և խուճապ տարածել բնակչության մեջ։
Մեկ այլ հրապարակումով ադրբեջանական օգտատերերը տարածել են պատերազմին ենթադրաբար մասնակցած՝ Արցախի բնակիչների ցանկ՝ կեղծ մեղադրանքներով:
Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը կոչ է անում չարձագանքել նման գրառումների, չհրապարակել Արցախի քաղաքացիների անձնական տվյալներ, չտրվել կեղծ լուրերի, պահպանել սառնասրտություն և հետևել պաշտոնական լրահոսին։
Կասկածելի բնույթի գրառումների հանդիպելու դեպքում անհապաղ դիմեք ԱՀ ազգային անվտանգության ծառայությանը կամ զանգահարեք թեժ գծի հեռախոսահամարներին՝ 047-94-41-26 և 41-26:

Спецслужбы Азербайджана пытаются посеять панику среди граждан Арцаха: СНБ Арцаха
Поддержи А1+!В последние дни спецслужбы Азербайджана предприняли очередную информационную атаку против народа Республики Арцах через социальные сети. Об этом сообщила пресс-службе СНБ Арцаха.
«В последние дни спецслужбы Азербайджана предприняли очередную информационную атаку на народ Республики Арцах через социальные сети. Публикациями на армянском языке пытаются оказать психологическое давление и посеять панику среди населения лживыми тезисами и обещаниями относительно «гражданства», «высокой зарплаты», «защиты прав».
В другой публикации азербайджанские пользователи поделились списком жителей Арцаха, якобы участвовавших в войне, представляя ложные обвинения.
Служба национальной безопасности Республики Арцах призывает не реагировать на подобные сообщения, не публиковать личные данные граждан Арцаха, не поддаваться ложным новостям, сохранять спокойствие и следить за официальными новостями.
Если вы столкнулись с подозрительными публикациями, немедленно обращайтесь в Службу национальной безопасности или звоните по телефонам горячей линии: 047-94-41-26 и 41-26», - говорится в заявлении СНБ Арцаха.