ՊԵԿ-ը հրապարակել է 1000 խոշոր հարկ վճարողների ցանկը
Պետական եկամուտների կոմիտեն հայտնում է, որ ՊԵԿ պաշտոնական կայքում հրապարակվել է 2023 թ. հունվար-հունիս ամիսների ընթացքում առաջին 1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից վճարված հարկերի և վճարների վերաբերյալ տեղեկատվությունը:
1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից 2023 թ. հունվար-հունիս ամիսների ընթացքում պետական բյուջե ընդհանուր առմամբ վճարվել է ավելի քան 874 միլիարդ 522 միլիոն դրամ: Հարկային մարմին կատարված վճարումների գումարը կազմել է ավելի քան 668 միլիարդ 245 միլիոն դրամ, իսկ մաքսային մարմին կատարված վճարումների գումարը՝ շուրջ 206 միլիարդ 277 միլիոն դրամ։
1000 խոշոր հարկ վճարողների վերաբերյալ ցանկերը հասանելի են ՊԵԿ պաշտոնական կայքի «Տեղեկություն հարկ վճարողների վերաբերյալ» բաժնի «Հարկ վճարողների վերաբերյալ տեղեկատվական ցանկեր» ենթաբաժնում:
Ցանկը հրապարակվել է հիմք ընդունելով ներկայում գործող ՀՀ կառավարության 23.06.2022 թ․-ի N 928-Ն որոշմամբ սահմանված չափորոշիչները, մասնավորապես, ցանկում ներառված չեն ՀՀ պետական և համայնքային կառավարչական հիմնարկները:

КГД опубликовал список 1000 крупных налогоплательщиков
На официальном сайте Комитета государственных доходов опубликована информация о налогах и сборах, уплаченных первой 1000 крупных налогоплательщиков за январь-июнь 2023 года.
Список крупных налогоплательщиков возглавляет Зангезурский медно-молибденовый комбинат. В первую десятку также входят «Газпром Армения», «Гранд Тобако», «Америабанк», «Ардшинбанк», «Мобил Центр Арт», «Pretty Way», «CPS Energy». Группа», «Интернэшнл Масис Табак», « JTI Армения».
Списки 1000 крупных налогоплательщиков размещены в подразделе «Информационные списки налогоплательщиков» раздела «Сведения о налогоплательщиках» официального сайта КГД.
Комитет государственных доходов сообщает, что 1000 крупных налогоплательщиков в 2023 году за январь-июнь в государственный бюджет выплатили более 874 млрд 522 млн драмов. Сумма платежей, произведенных в налоговый орган, составила более 668 млрд 245 млн драмов, сумма платежей, произведенных в таможенный орган, составила около 206 млрд 277 млн ​​драмов.