Հեռախոսազանգերի միջոցով փորձում են ապատեղեկատվություն տարածել․ ԱՀ ԱԱԾ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, հետամուտ լինելով օրենսդրությամբ իրեն վերապահված գործառույթների և լիազորությունների իրականացմանը, իրազեկում է, որ սույն թվականի հուլիսի 24-ին ԱՀ քաղաքացիները ստացել են հեռախոսազանգեր, որոնց միջոցով զանգահարողները մաքուր ռուսերենով տեղեկացնում են, որ «ԱՀ քաղաքացիները Ադրբեջանի տարածքով (Բաքվով) կարող են մեկնել ՀՀ և իրենք երաշխավորում են վերջիններիս անվտանգությունը»։
Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգությունը կոչ է անում նման հեռախոսազանգեր ստանալու դեպքում չպատասխանել տրվող հարցերին և չտրվել ապատեղեկատվության, քանզի նրանց կողմից հավաքագրվող տեղեկություններն օգտագործվում են ի վնաս մեր պետության:
Կասկածելի բնույթի զանգեր ստանալու դեպքում անհապաղ դիմեք ԱՀ ազգային անվտանգության ծառայությանը կամ զանգահարեք թեժ գծի հեռախոսահամարներին՝ 047-94-41-26 և 41-26:

Посредством телефонных звонков пытаются распространять дезинформацию: СНБ Арцаха
Поддержи А1+!Служба национальной безопасности Арцаха выступила с заявлением относительно подозрительных звонков гражданам. В заявлении СНБ Арцаха говорится:
«Служба национальной безопасности Арцаха сообщает, что 24 июля граждане Арцаха получали телефонные звонки, в ходе которых звонящие на хорошем русском языке сообщали, что «граждане Арцаха могут отправиться в Армению через территорию Азербайджана (через Баку) и они гарантируют безопасность последних». СНБ Арцаха призывает при получении таких телефонных звонков не отвечать на задаваемые вопросы и не поддаваться дезинформации, поскольку собираемая ими информация используется во вред нашему государству.
В случае подозрительных звонков немедленно обращайтесь в Службу национальной безопасности Арцаха или звоните по телефонам горячей линии: 047-94-41-26 и 41-26».