Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է Սիլվիո Բեռլուսկոնիի մահվան կապակցությամբ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իտալիայի Հանրապետության նախարարների խորհրդի նախագահ Ջորջա Մելոնիին՝ Սիլվիո Բեռլուսկոնիի մահվան կապակցությամբ:
Հեռագրում, մասնավորապես, ասված է.
Խոր ցավով տեղեկացա Իտալիայի նախկին վարչապետ, «Առաջ Իտալիա» կուսակցության առաջնորդ Սիլվիո Բեռլուսկոնիի մահվան մասին: Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից անկեղծ ցավակցություն եմ հայտնում Ձեզ, Իտալիայի բարեկամ ժողովրդին, Բեռլուսկոնիի ընտանիքին և մերձավորներին:
Պարոն Բեռլուսկոնին նշանակալի ներդրում է ունեցել Իտալիայի շարունակական առաջընթացի ապահովման և հայ-իտալական բազմադարյա հարաբերությունների զարգացման գործում: Վշտակցում եմ անվանի քաղաքական գործչի հարազատներին և մերձավորներին այս անդառնալի կորստի պահին»:

Пашинян направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной Сильвио Берлускони
Поддержи А1+!Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил председателю Совета министров Итальянской Республики Джордже Мелони телеграмму с выражением соболезнования в связи с кончиной Сильвио Берлускони.
С глубокой болью узнал о смерти бывшего премьер-министра Италии, лидера партии «Вперед, Италия» Сильвио Берлускони. От имени правительства Республики Армения и от себя лично выражаю искренние соболезнования Вам, дружественному народу Италии, семье и родным Берлускони.
Г-н Берлускони внес весомый вклад в обеспечение непрерывного прогресса Италии и развитие многовековых армяно-итальянских отношений. В момент этой невосполнимой утраты я сочувствую родным и близким известного политика».