Արայիկ Հարությունյանն ընդլայնված խորհրդակցություն է անցկացրել կառավարությունում
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 1-ին աշխատանքային ընդլայնված խորհրդակցություն է անցկացրել կառավարությունում:
Քննարկվել են Արցախի շուրջ ռազմաքաղաքական և երկրի սոցիալ-տնտեսական իրավիճակին առնչվող հարցեր:
Ոլորտային գերատեսչությունների ղեկավարները զեկուցել են Հանրապետության նախագահի կողմից նախկինում տրված հանձնարարականների կատարման ընթացքի մասին:
Հանրապետության նախագահը, խորհրդակցության մասնակիցներին ներկայացնելով տարածաշրջանային վերջին զարգացումները, նշել է, որ երկրում իրականացվող բոլոր աշխատանքների ու մշակվող ծրագրերի հիմքում պետք է լինեն անվտանգային ռիսկերը, շրջափակման, էներգետիկ ճգնաժամի և այլ հանգամանքների երկարատև առկայությունը:
Այդ համատեքստում Նախագահը տվել է մի շարք նոր կարճաժամկետ ու երկարաժամկետ հանձնարարականներ՝ անվտանգային ռիսկերի դիմակայման, շրջափակման ու էներգետիկ ճգնաժամի հարուցած հիմնախնդիրների հաղթահարման նպատակով:

thumbnail_010623Khorhrdakcutyun (1)
1 июня президент Республики Арцах Араик Арутюнян в правительстве провел расширенное рабочее совещание.
На заседании обсуждались военно-политические вопросы вокруг Арцаха и социально-экономическая ситуация в стране.
Руководители отраслевых ведомств доложили о ходе выполнения поручений, ранее данных президентом Республики.
Президент Республики, представляя участникам заседания последние региональные события, отметил, что в основе всех работ и разрабатываемых программ должны учитываться риски безопасности, блокады, энергетического кризиса и другие.
Президент дал ряд новых краткосрочных и долгосрочных поручений, направленных на преодоление угроз безопасности, проблем, вызванных энергетическим кризисом.