Ալեքսանդր Լուկաշենկոն Նիկոլ Փաշինյանին մաղթել է նորանոր հաջողություններ պատասխանատու աշխատանքում
Աջակցիր «Ա1+»-ինԲելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն շնորհավորել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ ծննդյան օրվա առթիվ։
«Համոզված եմ, որ Ձեր հարուստ կառավարչական փորձը, պետական խնդիրների լուծման մասնագիտական մոտեցումը թույլ կտան շարունակել հաջողությամբ դիմակայել Հայաստանի առջև ծառացած մարտահրավերներին քաղաքական և սոցիալ-տնտեսական ոլորտներում, հասնել հայ ժողովրդի շահերից բխող բոլոր նպատակներին»,- ասված է շնորհավորանքում։
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ կառուցողական երկխոսության շարունակության հույս ունի՝ ուղղված հայ-բելառուսական համապարփակ գործընկերության զարգացմանը, սերտ համագործակցությանը ինտեգրացիոն ասոցիացիաներում, ռազմավարական համագործակցությանը միջազգային հարթակներում։
Ալեքսանդր Լուկաշենկոն Նիկոլ Փաշինյանին մաղթել է նորանոր հաջողություններ պատասխանատու աշխատանքում, քաջառողջություն, երջանկություն, խաղաղություն և ներդաշնակություն։

1542027087_5635561.thumb
Убежден, Ваш богатый управленческий опыт, профессиональный подход к решению государственных задач позволят и впредь успешно справляться с вызовами: Лукашенко
Президент Беларуси Александр Лукашенко поздравил премьер-министра Армении Никола Пашиняна с Днем рождения и выразил надежду на развитие всеобъемлющего партнерства между двумя странами.
«Убежден, Ваш богатый управленческий опыт, профессиональный подход к решению государственных задач позволят и впредь успешно справляться с вызовами, которые стоят перед Арменией в политической и социально-экономической сферах, достигать всех намеченных целей в интересах армянского народа», - говорится в поздравлении.
Глава государства отметил, что рассчитывает на продолжение конструктивного диалога, нацеленного на развитие всеобъемлющего белорусско-армянского партнерства, тесного взаимодействия в интеграционных объединениях, стратегического сотрудничества на международных площадках.
Александр Лукашенко пожелал Николу Пашиняну новых успехов в его ответственной деятельности, крепкого здоровья, счастья, мира и согласия.