Այդ նույն Վարչատարածքային բաժանման մասին օրենքում Փաշինյանն «անկլավ» բառ է կարդացե՞լ․ Մ․Թանդիլյան (տեսանյութ)
«Այդ նույն Վարչատարածքային բաժանման մասին օրենքում անկլավ կարդացե՞լ է Նիկոլ Փաշինյանը, որ նախկիններին մեղադրում էր այդ օրենքով Արցախն Ադրբեջանի մաս ճանաչելու մեջ»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց «Ապրելու երկիր» կուսակցության նախագահ Մանե Թանդիլյանը՝ անդրադառնալով վարչապետի այն հայտարարությանը, թե Արդբեջանի տարածքային ամբողջականության մեջ են մտնում նաև այսպես կոչված «անկլավները»։
Մ․Թանդիլյանի ներկայացմամբ այդպիսի հայտարարություններով կասկածի տակ է դրվում իրողությունը, թե այդ գյուղերը Հայաստանին են պատկանում, և Ադրբեջանն օգտվում է դրանից։
Անդրադառնալով Ռուսաստանին անվտանգային այլ համակարգով փոխարինելու վերաբերյալ կարծիքներին՝ ասաց, թե նախ սպասում է Լաչինի միջանցքի բացմանը․ «Առանց դրա մենք ինչ ապահովություն ունենք, որ մյուս պայմանավորվածությունները կատարվելու են»։

В том же Законе об административно-территориальном делении Пашинян прочёл слово «анклав»? М. Тандилян (видео)
«В том же Законе об административно-территориальном делении Пашинян прочёл слово “анклав”, что обвинял бывших в признании Арцаха частью Азербайджана по этому закону?» - сказала в беседе с «А1+» председатель партии «Страна для жизни» Мане Тандилян, коснувшись заявления премьер-министра о том, что в территориальную целостность Азербайджана входят также так называемые «анклавы».
По словам М. Тандилян, такие заявления ставят под сомнение тот факт, что эти сёла принадлежат Армении, и Азербайджан этим пользуется.
Касаясь мнений о замене России другой системой безопасности, она сказала, что в первую очередь ждёт открытия Лачинского коридора: «Без этого какая у нас гарантия, что другие соглашения будут выполнены?»