Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Աշխատանքի միջազգային կազմակերպության ներկայացուցիչներին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՓոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Աշխատանքի միջազգային կազմակերպության (ԱՄԿ) աշխատողների հարցերով բյուրոյի տնօրեն Մարիա-Հելենա Անդրեին, ԱՄԿ Արեւելյան Եվրոպայի եւ Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանի աշխատողների հարցերով գրասենյակի տնօրեն Սերգեյուս Գլովացկասին: Հանդիպմանը մասնակցել են նաեւ ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարի տեղակալ Ռուբեն Սարգսյանը եւ Հայաստանի արհմիությունների կոնֆեդերացիայի նախագահ Էլեն Մանասերյանը:
Փոխվարչապետ Խաչատրյանը գործընկերների հետ քննարկել է երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շրջանակ, այդ թվում՝ անդրադարձ է կատարվել աշխատանքային օրենսդրության իրավակարգավորումներին, գործատուների եւ աշխատողների աշխատանքային իրավունքների եւ շահերի պաշտպանության հարցերին:
Որպես սոցիալական գործընկերության շրջանակներում համագործակցության հիմնական նպատակ՝ կողմերն ընդգծել են Հայաստանում սոցիալ-աշխատանքային եւ դրա հետ կապված սոցիալ-տնտեսական հարաբերությունների զարգացումը, որը պետք է ուղեկցվի զբաղվածության մակարդակի բարձրացմամբ, աղքատության կրճատմամբ, աշխատանքային իրավունքների պաշտպանությամբ եւ սոցիալական արդարության ամրապնդմամբ:

thumbnail_DSC01552 (1)
Вице-премьер Тигран Хачатрян принял директора Бюро трудящихся Международной организации труда (МОТ) Марию Хелену Андре и заведующего сектором Европы и Центральной Азии Бюро трудящихся МОТ Сергиуса Гловацкаса. Во встрече также приняли участие заместитель министра труда и социальных вопросов Армении Рубен Саркисян и председатель Конфедерации профсоюзов Армении Элен Манасерян.
Вице-премьер Хачатрян обсудил с коллегами ряд вопросов, представляющих взаимный интерес, в том числе правовое регулирование трудового законодательства, трудовые права и интересы работодателей и работников.
В качестве основной цели сотрудничества в рамках социального партнерства стороны подчеркнули развитие социально-трудовых и связанных с ними социально-экономических отношений в Армении, что должно сопровождаться повышением уровня занятости, сокращением бедности, защитой трудовых прав и укреплением социальной справедливости.