Հայաստան է այցելել Եվրոպայում ԱՄՆ ցամաքային զորքերի պատվիրակությունը
Ապրիլի 5-ից 7-ը Հայաստան է այցելել Եվրոպայում ԱՄՆ ցամաքային զորքերի հրամանատարության շտաբի պետի տեղակալ-վարժանքների և պատրաստության գծով վարչության պետ, բրիգադի գեներալ Պատրիկ Էլլիսի գլխավորած պատվիրակությունը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչների հետ բրիգադի գեներալ Պատրիկ Էլլիսը քննարկել է անձնակազմի պատրաստության, համատեղ վարժանքների անցկացման, փորձի և գիտելիքների փոխանակման հնարավորությունները:
Եվրոպայում ԱՄՆ ցամաքային զորքերի հրամանատարության պատվիրակությունն այցելել է ուսումնական զորամասեր, ՊՆ խաղաղապահ բրիգադի «Զառ» ուսումնական կենտրոն:

В Армении находилась делегация сухопутных войск США в Европе
Поддержи А1+!С 5 по 7 апреля в Армении находилась делегация во главе с заместителем начальника штаба командования сухопутных войск США в Европе-начальником управления подготовки, бригадным генералом Патриком Эллис.
Бригадный генерал Патрик Эллис обсудил с представителями министерства обороны Армении возможности подготовки личного состава, проведения совместных учений, обмена опытом и знаниями.
Делегация посетила учебные воинские части, а также учебный центр «Зар» миротворческой бригады министерства обороны Армении.