Արարատ Միրզոյանը ժամանել է Ադըյաման (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը ժամանել է Թուրքիայի Ադըյաման քաղաք, որտեղ որոնողափրկարարական աշխատանքներ են իրականացնում հայ փրկարարները:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը, օդանավակայանում ՀՀ ԱԳ նախարարին դիմավորել է Ադըյամանում միջազգային որոնղափրկարարական խմբերի աշխատանքները համակարգող, դիվանագետ Ջերեն Յազգանը:
Ջերեն Յազգանի հետ առանձնազրույց ունենալուց հետո Արարատ Միրզոյանը կհանդիպի Ադըյամանում որոնողափրկարարական աշխատանքներ իրականացնող հայ փրկարարների հետ:
Աղետի գոտում ՀՀ ԱԳ նախարարին կուղեկցի Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման բանակցություններում Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչ Սերդար Քըլըչը:

Арарат Мирзоян прибыл в Адыяман (видео)
Делегация во главе с министром иностранных дел Армении Араратом Мирзояном прибыла в турецкий город Адыяман, где поисково-спасательные работы проводят армянские спасатели.
Как передает корреспондент «Арменпресс», министра иностранных дел РА в аэропорту встретила координатор международных поисково-спасательных групп в Адыямане, дипломат Джерен Язган.
После личной беседы с Джерен Язган Арарат Мирзоян встретится с армянскими спасателями, осуществляющими поисково-спасательные работы в Адыямане.
Министра иностранных дел РА в зоне бедствия сопровождает специальный представитель Турции в переговорах по урегулированию армяно-турецких отношений Сердар Кылыч.