Մարտի 1-ից մայիսի 12-ը կհայտարարվեն 25-օրյա վարժական հավաքներ
2023 թվականի մարտի 1-ից մայիսի 12-ը կհայտարարվեն պահեստազորի առաջին խմբի առաջին եւ երկրորդ կարգերում հաշվառված շարքային, ենթասպայական եւ սպայական կազմերի պահեստազորայինների վարժական հավաքներ:
Վարժական հավաքներ անցկացնելու որոշումն այսօր ընդունվել է կառավարության նիստում: Հավաքներին կներգրավվի մինչեւ 3281 քաղաքացի, որոնցից 2897-ը՝ շարքային եւ կրտսեր ենթասպայական կազմերի, 152-ը` ավագ ենթասպա¬յական կազմի, 232-ը` սպայական կազմի պահեստազորայիններ՝ համազորային եւ հրթիռահրետանային մասնագիտություններով:
Վարժական հավաքները հայտարարվում են պահեստազորայինների ռազմական ունակությունների կատարելագործման, մասնագիտական վերապատրաստման եւ պատրաստման, բարձրագույն կրթություն ունեցող ենթասպայական կազմից պահեստազորի սպաների պատրաստման, մարտական հերթապահության ներգրավման նպատակով:

С 1 марта по 12 мая будут объявлены 25-дневные учебные сборы
Исполнительной властью принято решение «Об объявлении учений и привлечении для их обеспечения транспортных средств органов с военно-транспортными обязанностями». Согласно решению,  сборы резервистов запланированы на период с 1 марта по 12 мая 2023 года.
Определены вопросы, связанные с проведением учений. Согласно решению, к учениям будет привлечено 3281 гражданина, 2897 из рядового и младшего унтер-офицерского состава, 152 старшего унтер-офицерского состава, 232 резервиста из офицерского корпуса по общевойсковым и ракетно-артиллерийским специальностям. На учения граждане будут привлекаться на срок не более 25 календарных дней.
С целью упрощения процесса учета по месту жительства бывших военнослужащих, имеющих право на военную пенсию по инвалидности 1 или 2 группы, и семей погибших (умерших) военнослужащих, правительство приняло соответствующее решение. Подробности в тексте на армянском языке по адресу:  https://armenpress.am/arm/news/1103162/