Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի Հանրապետության վարչապետ Նարենդրա Մոդիին՝ այդ երկրի օրվա առթիվ: Ուղերձում նշված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Հնդկաստանի Հանրապետության օրվա կապակցությամբ:
Հնդկաստանը, լինելով ժողովրդավարական արժեքներ կրող հազարամյա քաղաքակրթություն, ներկայումս մեծ դեր ունի գլոբալ մարտահրավերներին արձագանքելու օրակարգի ձևավորման գործում: Այս իմաստով, ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդում Հնդկաստանի հաջող նախագահությունն ակնառու օրինակ է, ինչը մեզ հույս է ներշնչում, որ Մեծ քսանյակում Հնդկաստանի նախագահությունը նույնպես կնպաստի տարածաշրջանային և համաշխարհային խաղաղությանն ու կայունությանը:
Ուրախությամբ պետք է արձանագրել, որ հայ-հնդկական բարեկամական հարաբերություններն ընդլայնվում և խորանում են, ինչպես նաև նախանշվում են համագործակցության զարգացմանը նպաստող նոր շրջանակներ և ուղղություններ, որոնք բարձրացնում են մեր գործակցությունն իրապես նոր որակական մակարդակի:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Հնդկաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»:

Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян по случаю Дня страны направил премьер-министру Республики Индии Нарендре Моди поздравительное послание.
От всего сердца поздравляю Вас с Днем Республики Индии!
Индия, будучи страной тысячелетней цивилизации с демократическими ценностями, в настоящее время играет важную роль в формировании повестки реагирования на глобальные вызовы. В этом контексте успешное председательство Индии в Совете Безопасности ООН является очевидным образцом, который придает нам надежду, что председательство Индии в G20 также будет способствовать  региональному и глобальному миру и стабильности.
С радостью следует признать, что армяно-индийские дружественные отношения расширяются и углубляются, намечаются новые рамки и направления, способствующие развитию сотрудничества, которые поднимают наше сотрудничество на действительно новый качественный уровень.
Пользуясь случаем, хочу пожелать Вам крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Индии - мира и процветания».