Գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանն ընդունել է ՆԱՏՕ-ի խորհրդատվական խմբին
Նոյեմբերի 21-ից 24-ը «Պաշտպանական կրթության զարգացման» հայաստանյան ծրագրի ՆԱՏՕ-ի «Գործընկերություն հանուն խաղաղության» կոնսորցիումի խորհրդատվական խմբի կողմից ՀՀ ՊՆ և ԶՈւ ԳՇ ներկայացուցիչների համար Հայաստանում անցկացվել է «Արհեստավարժ սերժանտական համակարգի դերը և նշանակությունը ժամանակակից զինված ուժերում» խորագրով սեմինար:
Միջոցառման շրջանակներում արտերկրի գործընկերները ներկայացրել են ժամանակակից զինված ուժերում արհեստավարժ սերժանտական համակարգի առանձնահատկությունները և զարգացման միտումները, վերջինիս դերակատարությունը զինված ուժերում և ժամանակակից պատերազմավարման գործում:
«Պաշտպանական կրթության զարգացման» հայաստանյան ծրագրի խորհրդատվական խմբին ընդունել է ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը։ Հանդիպման ընթացքում ամփոփվել են անցկացված միջոցառման արդյունքները, նախանշվել հետագա փոխգործակցության ուղիները:

Генерал-майор Эдвард Асрян принял консультативную группу НАТО
С 21 по 24 ноября консультативная группа консорциума «Партнерство во имя мира» программы НАТО «Развитие оборонного образования» в Армении провела для представителей министерства обороны и Вооруженных Сил Республики Армения семинар на тему «Роль и значение профессиональной сержантской системы в современных вооруженных силах».
В рамках мероприятия зарубежные партнеры представили особенности и тенденции развития профессиональной сержантской системы в современных вооруженных силах, ее роль в вооруженных силах и современной войне.
Консультативную группу программы «Развитие оборонного образования» принял начальник Генерального штаба ВС Армении, первый заместитель министра обороны, генерал-майор Эдвард Асрян. В ходе встречи были подведены итоги мероприятия, намечены пути дальнейшего взаимодействия.