Արցախի նախագահը Ճարտարում մասնակցել է բազմաֆունկցիոնալ մարզահամալիրի բացման հանդիսավոր արարողությանը
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 24-ին Մարտունու շրջանի Ճարտար քաղաքում մասնակցել է բարերար Վլադիրմիր Ավագյանի միջոցներով կառուցված բազմաֆունկցիոնալ մարզահամալիրի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Երկրի ղեկավարն իր երախտագիտությունն է հայտնել Վլադիմիր Ավագյանին՝ «Հայկական գյուղերի զարգացման հիմնադրամ»-ի ծրագրերի շրջանակում սեփական միջոցներով անցած տարիների ընթացքում Արցախում իրականացրած շուրջ տասը միլիոն ԱՄՆ դոլարի բարեգործական նախագծերի համար: Նա ընդգծել է, որ հերթական նախաձեռնությունը կարևոր գործոն է լինելու մատաղ սերնդի առողջ ապրելակերպի և հագեցած առօրյայի ապահովման համար:
Նախագահ Հարությունյանը հյուրերի հետ միասին ծանոթացել է մարզական կենտրոնի ժամանակակից պայմաններին, հետևել պատանիների ցուցադրական պարապմունքներին:
Միջոցառմանը ներկա էին նաև ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը, ԱՀ ԿԳՄՍ նախարար Անահիտ Հակոբյանը, ԱԺ պատգամավորներ, շրջանային վարչակազմի պատասխանատուներ, հյուրեր Ռուսաստանի Դաշնությունից, այդ թվում՝ Ռուսաստանի հայերի միության ներկայացուցչական պատվիրակությունը:

Президент Арцаха принял участие в церемонии открытия многофункционального спортивного комплекса в Чартаре
Поддержи А1+!Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 24 октября принял участие в торжественной церемонии открытия многофункционального спортивного комплекса, построенного на средства благотворителя Владимира Авакяна в городе Чартар Мартунинского района.
Арутюнян выразил благодарность Владимиру Авакяну за благотворительные проекты стоимостью около 10 миллионов долларов США, реализованные за прошедшие годы в Арцахе в рамках программ «Фонда развития армянских сел» за счет собственных средств. Он подчеркнул, что очередная инициатива станет важным фактором обеспечения здорового образа жизни и насыщенной повседневной жизни подрастающего поколения.
Вместе с гостями президент Арутюнян ознакомился с современными условиями спорткомплекса и наблюдал за показательной тренировкой молодых спортсменов.
На мероприятии также присутствовали председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян, министр образования, науки, культуры и спорта Анаит Акопян, депутаты НС, должностные лица райадминистрации, гости из Российской Федерации, в том числе представительная делегация Союза армян России.