Ռուսաստանի Եյսկ քաղաքում ռազմական ինքնաթիռ է կործանվել (տեսանյութ)
Ռուսաստանի Դաշնության Եյսկ քաղաքում ռազմական ինքնաթիռ է կործանվել: Դեպքի վայր են ժամանել հրշեջներն ու շտապօգնության մեքենաները:
Այս մասին «ՏԱՍՍ» գործակալությանը հայտնել են ականատեսները:
«Մեզ մոտ՝ Եյսկ քաղաքում, ինքնաթիռ ընկավ: Այն ընկավ բնակելի շենքի տարածքում՝ կոմունիստական, տուն 20/1: Ամբողջ քաղաքից շտապօգնության մեքենաներ ու հրշեջներ են գալիս, ուղղաթիռներ են օդում»,- ասել է «ՏԱՍՍ»-ի թղթակցի զրուցակիցը:
Քաղաքի մեկ այլ բնակիչ հստակեցրել է, որ վերոնշյալ շենքն ինը հարկ ունի: Ականատեսների խոսքով՝ շենքն այրվում է առաջինից մինչը իններորդ հարկը: «Կրակը իննը հարկում է բռնկվել»,-նշել է ականատեսը: Երկրի իշխանություններն իրենց հերթին հայտարարել են, որ կրակը չորս հարկում է տարածվել:
Կրասնոդարի քաղաքապետ Վենիամին Կոնդրատևը «Տելեգրամի» իր ալիքում հաղորդել է, որ մեկնել է դեպքի վայր:
«Ես մեկնել եմ Եյսկի շրջան, տեղում արդեն աշխատում է շտապօգնությունը, հրդեհի մարման աշխատանքներով զբաղվում են մարզային բոլոր հրշեջ-փրկարարական կայազորները»,- գրել է նա։ ԱԻՆ-ը հայտնել է, որ զոհերի և վիրավորների մասին տեղեկությունը ճշտվում է:

В российском городе Ейск разбился военный самолет (видео)
Поддержи А1+!В Ейске упал военный самолет. На место прибыли машины пожарных и скорой помощи. Как передаёт ТАСС, об этом сообщают очевидцы с места событий.
«У нас самолет упал на город. Ейск. В районе жилого дома - Коммунистическая, дом 20/1. Скорые и пожарные едут со всего города, вертолеты в воздухе», - сказал собеседник агентства.
Другой житель города уточнил, что в этом жилом здании девять этажей. По словам очевидцев, дом горит с первого по девятый этаж
«Огонь охватил девять этажей», - сказал собеседник агентства.
В свою очередь, власти сообщили, что огнем охвачены четыре этажа.
Губернатор Краснодарского края Вениамин Кондратьев выехал на место ЧП, сообщается в его Telegram-канале.
«Выехал в Ейский район. На месте уже работают экстренные службы - все краевые и районные пожарно-спасательные гарнизоны занимаются тушением огня», - говорится в сообщении.