Զասը Ղազախստանում քննարկել է ՀՀ-ում նախատեսված ՀԱՊԿ նիստի նախապատրաստման հարցերը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՊաշտոնական այցով Ղազախստանում գտնվող ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասը հանդիպել է Ղազախստանի արտաքին գործերի նախարար Մուխտար Տլեուբերդիի և անվտանգության խորհրդի քարտուղար Գիզատ Նուրդաուլետովի հետ: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է ՀԱՊԿ քարտուղարությունը:
«Հանդիպումների ընթացքում ուշադրության կենտրոնում են եղել կազմակերպության կանոնադրական մարմինների առաջիկա նիստերի նախապատրաստման հարցերը, որոնք նախատեսված են նոյեմբերին Հայաստանում»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։
Կողմերը քննարկել են ՀԱՊԿ պատասխանատվության գոտում տիրող իրավիճակը ՝ շեշտը դնելով Կենտրոնասիական տարածաշրջանում տիրող իրադրության վրա։

Зась обсудил в Казахстане вопросы подготовки запланированного в РА заседания ОДКБ
Генеральный секретарь ОДКБ Станислав Зась, находящийся в Казахстане с официальным визитом, встретился с министром иностранных дел Казахстана Мухтаром Тлеуберди и секретарем Совета безопасности Гизатом Нурдаулетовым. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Секретариат ОДКБ.
«В ходе встреч в центре внимания были вопросы подготовки предстоящих заседаний уставных органов организации, которые намечено провести в Армении в ноябре», - говорится в сообщении.
Стороны обсудили ситуацию в зоне ответственности ОДКБ, сделав акцент на ситуации в центральноазиатском регионе.