Հայ ռազմագերիների վերադարձը Ջեյք Սալիվանի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցած եռակողմ հանդիպման պայմանավորվածության արդյունք է. Արմեն Գրիգորյան
17 հայ ռազմագերիների վերադարձը Հայաստան սեպտեմբերի 27-ին ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցած եռակողմ հանդիպման պայմանավորվածության արդյունք է։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը:
«Հույս ունեմ, որ եռակողմ աշխատանքը կշարունակի դրական արդյունքներ գրանցել հումանիտար հարցերի լուծման, տարածաշրջանային կայունության ու խաղաղության հաստատման համար, և բոլոր պայմանավորվածությունները կկատարվեն:
Հայաստանը շարունակում է հավատարիմ մնալ Վաշինգտոնում ձեռք բերված բոլոր պայմանավորվածություններին»,- գրել է նա:

Возвращение армянских военнопленных является результатом договорённости, достигнутой на трехсторонней встрече, инициированной Джейком Салливаном: Армен Григорян
Возвращение 17 армянских военнопленных в Армению является результатом договоренности трехсторонней встречи, состоявшейся 27 сентября по инициативе советника президента США Джо Байдена по национальной безопасности Джейка Салливана. Об этом на своей странице в Facebook написал секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян.
«Надеюсь, что трехсторонняя работа и дальше будет давать положительные результаты в плане решения гуманитарных вопросов, установления региональной стабильности и мира, и все договоренности будут выполняться.
Армения продолжает придерживаться всех договоренностей, достигнутых в Вашингтоне», — отметил Григорян.