50-100 միլիոնանոց երկրները չեն կարողանում այդքան մեդալներ նվաճել․ Արթուր Աբրահամ (տեսանյութ)
Պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի սուպերմիջին քաշային կարգում WBC վարկածով աշխարհի նախկին չեմպիոն Արթուր Աբրահամը գոհ է Երևանում կայացած բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի մարզիկների ելույթներից։
«Մենք երեք միլիոն ենք, բայց տվեցինք մեկ ոսկի երկու արծաթ։ Դա շատ մեծ բան է։ 50-100 միլիոնանոց երկրները չեն կարողանում այդքան մեդալներ նվաճել։ Իհարկե, լավ կլիներ ութ կամ տաս ոսկի նվաճեինք, բայց պետք է պայքարել, քննարկել սխալները մարզիչների հետ, հետագայում շտկել այդ սխալները և հաղթել» - «Ա1+»-ին տված հարցազրույցի ժամանակ ասեց անվանի բռնցքամարտիկը։
Արթուր Աբրահամը գոհ է նաև առաջնության կազմակերպումից և կարծում է, որ Երևանում կարելի է անցկացնել նաև աշխարհի առաջնություն։

Страны с 50-100-милионным населением не могут завоевать столько медалей: Артур Абраам (видео)
Бывший чемпион мира по профессиональному боксу во второй средней весовой категории по версии WBC Артур Абраам доволен выступлениями армянских спортсменов на чемпионате Европы по боксу, который состоялся в Ереване.
«Нас три миллиона, но мы дали одно золото и два серебра. Это очень большое дело. Страны с 50-100-милионным населением не могут завоевать столько медалей. Конечно, было бы хорошо завоевать восемь или десять золотых медалей, но нужно бороться, обсуждать ошибки с тренерами, в дальнейшем исправлять эти ошибки и побеждать», - сказал известный боксер в интервью «А1+».
Артур Абраамян также доволен организацией чемпионата и считает, что в Ереване можно провести и чемпионат мира.