Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետ Անատոլի Սիդորովին
Մարտի 30-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է «ԱրմՀայՏեք» սպառազինության և պաշտպանական տեխնոլոգիաների 3-րդ միջազգային ցուցահանդեսի բացմանը մասնակցելու նպատակով Հայաստանում գտնվող ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Անատոլի Սիդորովին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության և ռազմաքաղաքական իրադրության հետ կապված հարցեր, ինչպես նաև ՀԱՊԿ-ում Հայաստանի Հանրապետության նախագահության շրջանակներում առաջարկված առաջնահերթությունների իրականացման ընթացքը։

Сурен Папикян принял начальника Объединенного штаба ОДКБ Анатолия Сидорова
Поддержи А1+!Министр обороны Армении Сурен Папикян принял 30 марта начальника Объединенного штаба Организации Договора о коллективной безопасности генерал-полковника Анатолия Сидорова, прибывшего в Ереван для участия в открытии 3-й Международной выставке оборонных технологий «ArmHighTech 2022».
В ходе встречи были обсуждены вопросы международной и региональной безопасности, военно-политической обстановки, а также реализации приоритетов, предложенных в рамках председательства Республики Армения в ОДКБ.