Հակառակորդը շարունակում է կեղծ լուրերի տարածումը․ ԱՀ ԱԽ գրասենյակ
Տեղեկատվական դաշտում հակառակորդը շարունակում է կեղծ լուրերի տարածումը՝ նպատակ ունենալով խուճապ առաջացնել մեր ազգաբնակչության շրջանում:
Տեղեկացնում ենք, որ Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության բանակն իրականացնում է իր առջև դրված խնդիրները՝ համաձայն նախօրոք հաստատված պլանների։ Պաշտպանության բանակն ուշադիր կերպով հետևում է ադրբեջանական կողմի բոլոր շարժերին, և շփման գծի ողջ երկայնքով կուտակումների մասին տեղեկությունները չեն համապատասխանում իրականությանը:
Կրկին հորդորում ենք հանրությանը՝ զերծ մնալ ապատեղեկատվություն տարածելուց և հետևել միայն պաշտոնական լրատվությանը:

Противник продолжает распространять ложные слухи: СБ Арцаха
Поддержи А1+!Противник, с целью вызвать панику среди нашего населения, продолжает распространять на информационном поле ложные слухи. Об этом говорится в сообщении, распространенном Аппаратом Совета безопасности Республики Арцах.
«Сообщаем, что Армия обороны Республики Арцах выполняет поставленные перед ней задачи согласно заранее утвержденным планам. Армия обороны внимательно следит за всеми передвижениями азербайджанской стороны, и информация о скоплениях вдоль всей линии соприкосновения не соответствует действительности.
Вновь призываем общественность воздерживаться от распространения дезинформации и следить лишь за официальной информацией»,- говорится в сообщении АБ Арцаха.