Սուրեն Պապիկյանն այցելել է խաղաղապահ բրիգադ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՓետրվարի 11-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է ԶՈՒ խաղաղապահ բրիգադ։ Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին են ներկայացվել բրիգադի գործառույթները, զինծառայողների ուսումնական գործընթացի կազմակերպման և մարտավարամասնագիտական պատրաստության միջոցառումների ընթացքը։ Պաշտպանության նախարարը ծանոթացել է զորամասի սոցիալ-կենցաղային պայմաններին և զինծառայողների սննդի կազմակերպման խնդիրներին:
Խաղաղապահ բրիգադի հրամանատարական կազմի հետ հանդիպման ընթացքում Սուրեն Պապիկյանն առանձնահատուկ կարևորել է զինծառայողների գիտելիքների և օտար լեզուների իմացության մակարդակի բարձրացման անհրաժեշտությունը:
Այցի ավարտին պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հարգանքի տուրք է մատուցել մարտական գործողությունների ընթացքում զոհված խաղաղապահների հիշատակին։
Այնուհետև Սուրեն Պապիկյանն այցելել է «Զառ» ուսումնական կենտրոն, տեղում հետևել նոր կառուցվող զորանոցի և ճաշարանի շինարարական աշխատանքների ընթացքին։ Պաշտպանության նախարարը զորամասի հրամանատարական կազմին հանձնարարականներ է տվել՝ արձանագրված խնդիրները սեղմ ժամկետներում վերացնելու վերաբերյալ:

Сурен Папикян посетил миротворческую бригаду (видео)
Поддержи А1+!Министр обороны Республики Армения Сурен Папикян 11 февраля посетил миротворческую бригаду ВС.
Главе оборонного ведомства были представлены функции бригады, процесс организации учебного процесса военнослужащих и мероприятий по тактическо-профессиональной подготовке. Министр обороны ознакомился с социально-бытовыми условиями воинской части и проблемами организации питания военнослужащих.
В ходе встречи с командным составом миротворческой бригады Сурен Папикян особо подчеркнул необходимость повышения знаний военнослужащих и знания иностранных языков.
«В конце визита глава оборонного ведомства воздал дань уважения памяти миротворцев, погибших в ходе боевых действий», - говорится в сообщении.
Затем Сурен Папикян посетил учебный центр «Зар», на месте проследил за ходом строительства новой казармы и столовой. Министр обороны дал поручения командному составу воинской части по устранению зафиксированных проблем в кратчайшие сроки.