ՀՀ զինված ուժերը համալրվել է նոր ուղղաթիռներով․ ՀՀ ՊՆ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ զինված ուժերի ավիացիան համալրվել է ժամանակակից, բազմաֆունկցիոնալ նոր ուղղաթիռներով, որոնք նախատեսված են դեսանտային, կրակային, տրանսպորտային և սանիտարական խնդիրներ կատարելու համար։ Հայտնում է ՀՀ ՊՆ-ն։
Ռազմական նոր ավիացիոն տեխնիկայի ընդունման կապակցությամբ հունվարի 25-ին «Էրեբունի» օդակայանում անցկացվել է հանդիսավոր միջոցառում, որին ներկա է գտնվել ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը։
Բանակի կազմավորման տարեդարձին ընդառաջ, շնորհավորելով անձնակազմին, զորամասի հրամանատարությունը վստահություն է հայտնել, որ օդային սահմանների պաշտպանները պատրաստ են կատարել առաջադրված խնդիրները և անսասան պահել երկրի օդային դարպասները։
ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետին են ներկայացվել ուղղաթիռների մարտավարական-տեխնիական բնութագրերն ու առանձնահատկությունները։

Вооружённые силы РА пополнились новыми вертолётами: МО РА
Авиация Вооруженных сил Республики Армения пополнилась новыми современными многофункциональными вертолетами, которые предназначены для выполнения десантных, огневых, транспортных и санитарных задач
В связи с принятием новой военной авиационной техники 25 января в аэропорту «Эребуни» состоялось торжественное мероприятие, на котором присутствовал начальник Генштаба ВС Армении генерал-лейтенант Артак Давтян.
В преддверии Дня формирования армии, поздравив личный состав, командование войсковой части выразило уверенность, что защитники воздушных границ готовы выполнить поставленные перед ними задачи и обеспечить неприкосновенность воздушных ворот страны.
Начальнику Генштаба ВС Армении были представлены тактико-технические характеристики и особенности вертолетов.