Հաջորդ գործողությունը կլինի այն, որ ժողովուրդն իր բողոքի ձայնը կբարձրացնի․ Փարաքարում «Ապրելու երկիր» խմբակցության համայնքի ղեկավարի թեկնածու
Աջակցիր «Ա1+»-ինԲախումներից խուսափելու համար Փարաքար համայնքի «Ապրելու երկիր» խմբակցության ավագանու անդամները վայր դրեցին մանդատները։
«Ա1+»-ի հետ զրույցի ժամանակ ասաց Փարաքարում «Ապրելու երկիր» խմբակցության կողմից համայնքի ղեկավարի թեկնածու Վալոդյա Գրիգորյանը՝ պարզաբանելով՝ ինչու վայր դրեցին ավագանու անդամները իրենց մանդատները։
Հիշեցնենք՝ «Ապրելու երկիր» կուսակցությունը Փարաքար համայնքում հավաքել է 49% ձայն։
«Այդ պահին համերաշխության ֆոն էր պետք ստեղծել։ Մենք բոլորին հորդորել էինք օրենքը պահել, բայց մենք ականատես էինք լինում, որ օրենքը չի պահպանվում և հանրային գործողություններ են կատարվում և միանշանակ տարաձայնություններ էին լինելու, հավաքվելու էին համայնքի բնակիչները և ուրիշ բան էր ստացվելու, որը ոչ մեկիս պետք չէր»,-ասաց Գրիգորյանը։
Համայնքապետի թեկնածուն նշեց, որ «Ապրելու երկիր» խմբակցությունը, 03․01․2022թ․ դիմել է ՀՀ կառավարությանը Փարաքար համայնքի ավագանու լիազորությունները վաղաժամկետ դադարեցնելու և նոր ընտրություններ նշանակելու խնդրանքով, բայց մինչև այս պահը նորություն չունեն։
«Օրենքում հստակ գրված է՝ երկշաբաթյա ընթացքում, եթե չի ձևավորվում համայնքի ղեկավար պաշտոնը, ապա տվյալ համայնքում պետք է անցկացվեն ավագանու նոր ընտրություններ։ Ժամկետը լրացել է հունվարի 3-ին։ Ավագանու նիստ չի կայացել, հունվարի 5-ին կրկին դիմել եմ Կառավարությանը, հունվարի 7-ին նույնպես նիստ չի եղել և միայն 19-րդ օրն է տեղի ունեցել ավագանու նիստ»,- ասաց Վալոդյա Գրիգորյանը նշելով՝ ստացվում է, որ Կառավարությունն էլ է սատար կանգնում այս անօրենությանը։
«Եթե կառավարությունից արձագանք չլինի հաջորդ գործողությունը կլինի այն, որ ժողովուրդն իր բողոքի ձայնը կբարձրացնի Կառավարության դիմաց»․- եզրափակելով խոսքը ասաց Փարաքարում «Ապրելու երկիր» խմբակցության կողմից համայնքի ղեկավարի թեկնածու Վոլոդյա Գրիգորյանը։
Նշենք՝ այսօր «Ապրելու երկիր» կուսակցությունը հայտարարություն էր տարածել, որտեղ ասվում էր՝ «Ապրելու երկիր» խմբակցությունը դիմելու է դատարան՝ կառավարության անգործության հիմքով և կառավարության կողմից իր պարտականությունների կատարման պահանջով։

image_750x_61c09c9e48d1d
Следующим действием станет то, что народ поднимет свой голос протеста: кандидат на пост главы общины Паракар от фракции «Страна для жизни»
Во избежание столкновений члены совета старейшин общины Паракар от фракции «Страна для жизни» сложили мандаты.
В беседе с «А1+» сказал кандидат на пост главы общины Паракар от фракции «Страна для жизни» Володя Григорян, пояснив, почему они сложили свои мандаты членов совета старейшин.
Напомним, партия «Страна для жизни» в общине Паракар набрала 49% голосов.
«В настоящий момент нужно было создать фон солидарности. Мы призвали всех соблюдать закон, но мы были свидетелями, что закон не соблюдается и совершаются общественные действия и однозначно были бы разногласия, собрались бы жители общины и получилось бы совсем другое, что никому  из нас не нужно», - сказал Григорян.
Кандидат на пост главы общины отметил, что фракция «Страна для жизни» 03.01.2022г. обратилась к Правительству РА с просьбой о досрочном прекращении полномочий главы общины Паракар и назначении новых выборов, но до настоящего момента у них нет новостей.
«В законе чётко прописано: в двухнедельный срок, если не формируется должность главы общины, в данной общине должны быть проведены новые выборы в совет старейшин. Срок истёк 3-го января.  Заседание совета старейшин не состоялось, 5-го января я вновь обратился к Правительству, 7-го января также не было заседания, и только на 19-й день состоялось заседание совета старейшин», - сказал Володя Григорян, отметив, что получается, что и Правительство поддерживает это беззаконие.
«Если не будет реакции правительства, следующим действием будет то, что народ поднимет свой голос протеста напротив Правительства», - сказал кандидат на пост главы общины Паракар от фракции «Страна для жизни» Володя Григорян.
Отметим, сегодня Фракция «Страна для жизни» распространила заявление, где сказано: фракция «Страна для жизни» обратится в суд на основании бездействия правительства и с требованием выполнения правительством своих обязательств.