Արցախի խորհրդարանի ղեկավար Արթուր Թովմասյանն աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել
Սեպտեմբերի 28-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել, որին ներկա էին խմբակցությունների ղեկավարները, հանձնաժողովների նախագահները, ԱԺ աշխատակազմի պատասխանատուներ:
Քննարկվել են ԱՀ  Աժ 7-րդ գումարման 4-րդ նստաշրջանի բացմանը և սեպտեմբերի 29-ին կայանալիք նիստի օրակարգին վերաբերող հարցեր:
Նիստի քննարկմանն է ներկայացվում ԱՀ հաշվեքննիչ պալատի 2020 թվականի գործունեության վերաբերյալ տարեկան հաղորդումը:
Օրակարգում ընդգրկված են ««Քաղաքացիական պաշտպանության մասին» օրենքում լրացում և փոփոխություններ կատարելու մասին»,«Քրեական օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին», ««Զենքի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին»,««Ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայության մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին», ««Ազգային անվտանգության մարմինների մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին», ««Նոտարիատի մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին»,««Պետությունների իրավունքների և պարտականությունների մասին» կոնվենցիան վավերացնելու մասին»  օրենքների նախագծերը:

Глава Парламента Арцаха Артур Товмасян созвал рабочее совещание
28 сентября спикер Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян провел рабочее совещание, в котором участвовали руководители фракций, председатели комитетов и сотрудники аппарата НС. Управление по связям с общественностью и прессой Национального собрания Республики Арцах сообщает, что обсуждались вопросы, связанные с открытием 4-й сессии Национального собрания 7-го созыва и повесткой заседания, которое состоится 29 сентября. На обсуждение будет вынесен и годовой отчет о деятельности Счетной палаты Республики Арцах в 2020 году.
Будут обсуждены законопроекты О внесении изменений в Закон «О гражданской защите», О внесении изменений в Уголовный кодекс, О внесении изменений в Закон «Об оружии», О внесении изменений в Закон «О службе в органах национальной безопасности», О внесении изменений в Закон «Об органах национальной безопасности», О внесении изменений в Закон «О нотариате», О ратификации Конвенции о правах и обязанностях государств.