Նիկոլ Փաշինյանը ուղերձ է հղել
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի շնորհավորական ուղերձը Հայաստանի Անկախության հռչակագրի ընդունման 31-ամյակի կապակցությամբ․
Հայաստանի Հանրապետության սիրելի՛ քաղաքացիներ, Այսօր լրանում է Հայաստանի Անկախության հռչակագրի ընդունման 31-ամյակը: Մեր պետության ու ժողովրդի համար պատմական այդ փաստաթուղթը, որն ընդունվեց Գերագույն խորհրդի կողմից, ազդարարեց անկախ պետականության հաստատման գործընթացի մեկնարկը:
Այդ փաստաթուղթը հիմնված էր անկախ պետություն ունենալու հայ ժողովրդի անկոտրում կամքի վրա: Անցած երեք տասնամյակների ընթացքում մենք անցել ենք բազում փորձությունների միջով, ունեցել ենք հաջողություններ, նաև դժվարություններ ու ձախողումներ: Ու կարևոր է ընդգծել, որ  ամուր և ինքնիշխան պետականություն ունենալու մեր կամքն անսասան է և այդ կամքը պիտի արտահայտվի պետությունը և պետական ինստիտուտները կայացնելու, ուժեղացնելու մեր ամենօրյա աշխատանքում:
Մենք Անկախության հռչակագիրն ընդունած սերնդի ներկայացուցիչն ենք, և սա պատմական առաքելություն է մեզ համար՝ հաղթահարել մարտահրավերները, ամրացնել մեր պետականության հիմքերը, բարձրացնել նրա միջազգային հեղինակությունը, մեծացնել ներդրումային գրավչությունը, կերտել անսասան քաղաքացիական պատասխանատվություն ու վստահություն՝ պետության հանդեպ: Այս առաքելությունը մեզնից յուրաքանչյուրի վրա դնում է առանձնահատուկ պատասխանատվություն:

Никол Пашинян направил послание
Поддержи А1+!Премьер-министр РА Никол Пашинян направил поздравительное послание по случаю 31-й годовщины принятия Декларации независимости Армении.
«Уважаемые граждане Республики Армения, 23 августа исполняется 31 год со дня принятия Декларации независимости Армении. Этот исторический для нашего государства и народа документ, принятый Верховным Советом, положил начало процессу становления независимого государства. Этот документ был основан на непоколебимой воле армянского народа к созданию независимого государства.
За последние три десятилетия мы прошли через множество испытаний, успехов, трудностей и неудач. И можно подчеркнуть, что наша воля к созданию сильного, суверенного государства непоколебима; эта воля должна выражаться в государстве, в нашей повседневной работе по созданию и укреплению государственных институтов.
Мы, представители поколения, принявшего Декларацию независимости. Это историческая миссия для нас - преодолеть вызовы, укрепить основы нашей государственности, повысить ее международный престиж, повысить инвестиционную привлекательность, построить непоколебимую гражданскую ответственность и доверие. Эта миссия возлагает на каждого из нас особую ответственность.