ԱՄՆ-ի հետ պայքարելու ենք թմրամիջոցների դեմ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեն համագործակցության հուշագիր է ստորագրել ԱՄՆ արդարադատության դեպարտամենտի թմրամիջոցների դեմ պայքարի վարչության հետ՝ հայտնում են Պետեկամուտներից կոմիտեից։
Հուշագրի ստորագրման համար Հայաստան են ժամանել ԱՄՆ արդարադատության դեպարտամենտի թմրամիջոցների դեմ պայքարի վարչության Մերձավոր Արևելքի տարածաշրջանի գրասենյակի տնօրեն Վիլյամ Ուորենը, ինչպես նաև Վրաստանի գրասենյակի ղեկավար Ջենիֆեր Սվիդերը:
Հուշագիրը ստորագրել են ՊԵԿ նախագահ Էդվարդ Հովհաննիսյանը և ԱՄՆ արդարադատության դեպարտամենտի թմրամիջոցների դեմ պայքարի վարչության Մերձավոր Արևելքի տարածաշրջանի գրասենյակի տնօրեն Վիլյամ Ուորենը։
Հուշագրի նպատակն է խորացնել երկու կառույցների միջև համագործակցությունը, որն ուղղված է թմրամիջոցների, դրանց անալոգների և պրեկուրսորների ապօրինի շրջանառության, ինչպես նաև այդ հանցավոր գործողություններից բխող՝ փողերի լվացման հետ կապված հանցագործությունների դեմ պայքարին։ Հուշագրի ստորագրումը Պետական եկամուտների կոմիտեի մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության և ԱՄՆ արդարադատության դեպարտամենտի թմրամիջոցների դեմ պայքարի վարչության տարածաշրջանային գրասենյակի միջև ձևավորված արդյունավետ փոխգործակցության արդյունքն է:

Вместе с США мы будем бороться с наркотиками
Поддержи А1+!Комитет государственных доходов Армении с Управлением по борьбе с наркотиками Департамента юстиции США подписал Меморандум о сотрудничестве.
Для подписания меморандума в Армению прибыли директор Регионального офиса Управления по борьбе с наркотиками Департамента юстиции США Вильям Уоррен, а также глава грузинского офиса Дженнифер Свидер.
Меморандум подписали председатель КГД Эдвард Ованнисян, директор Регионального офиса Управления по борьбе с наркотиками Департамента юстиции США Вильям Уоррен.
Цель меморандума - углубления сотрудничества между двумя структурами, направленное на борьбу с незаконным оборотом наркотиков, их аналогоми и прекурсорсами, а также с преступлениями, связанными с отмыванием денег, вытекающими из этих преступных действий.
Подписание меморандума - результат эффективного взаимодействия, сформировавшегося между Управлением по борьбе с контрабандой Комитета государственных доходов и Региональным офисом Управления по борьбе с наркотиками Департамента юстиции США.