Վարչապետը Արտակ Դավթյանին ԳՇ պետ նշանակելու միջնորդագիրը հիմնավորումներով հետ է ուղարկելու նախագահին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի պաշտոնում Արտակ Դավթյանին նշանակելու միջնորդագիրը հիմնավորումներով հետ է ուղարկելու նախագահ Արմեն Սարգսյանին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Մարտի 10-ին ԳՇ պետի պաշտոնում Օնիկ Գասպարյանի լիազորությունների՝ իրավունքի ուժով դադարեցումից հետո ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը միջնորդություն էր ուղարկել նախագահ Արմեն Սարգսյանին՝ Արտակ Դավթյանին ԳՇ պետ նշանակելու համար: Մարտի 11-ին նախագահն առաջարկությունն առարկություններով վերադարձրել է:

Премьер-министр ходатайство о назначении Артака Давтяна начальником ГШ вновь направит Президенту
Премьер-министр Никол Пашинян ходатайство о назначении Артака Давтяна на должность начальника Генштаба Вооруженных сил вновь направит Президенту Армену Саркисяну. Об этом Арменпресс сообщили в Управлении информации и общественных связей Аппарата Премьер-министра.
10 марта после того, как Оник Гаспарян был уволен с должности начальника Генштаба, Премьер-министр Никол Пашинян направил Президенту Армену Саркисяну ходатайство о назначении Артака Давтяна начальником Генштаба. 11 марта Президент с возражениями возвратил это ходатайство.