Ֆուտբոլի Հայաստանի մրցավարները հավաք են անցկացնում Կրիմսկում
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի մրցավարներն այս օրերին անցկացնում են ուսումնամարզական հավաք Ռուսաստանի Կրիմսկ քաղաքում: Այդ մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ մամուլի կենտրոնը:
Հավաքին մասնակցում է 32 մրցավար և 5 հրահանգիչ, իսկ ծրագրի ղեկավարը Սլավիկ Ղազարյանն է։ Դասախոսություններ կարդալու համար ՖԻՖԱ-ից հրավիրվել են մասնագիտացված հրահանգիչներ՝ ՖԻՖԱ-ի տեխնիկական մասով՝ ռուս Վալենտին Իվանովը, ՖԻՖԱ-ի ֆիզպատրաստության մասով՝ լեհ Գժեգոշ Կժոսեկը։
Բացի տեսական դասերից, մրցավարները նաև ուսումնասիրում են խաղի կաննոների նոր փոփոխություները, քննարկում ՈՒԵՖԱ-ի և ՖԻՖԱ-ի կողմից տրամադրված ուսուցողական դրվագները, ՀՀ VBET Պրեմիեր Լիգայից և Հայաստանի VBET գավաթի խաղարկության հանդիպումների ընթացքում գրանցված վիճելի պահերը։
Մրցավարները նաև անցկացնում են ֆիզպատրաստության մարզումներ և վարում են ընկերական հանդիպումներ՝ տեսական գիտելիքը գործնականում կիրառելու համար։

Арбитры ФФА проводят сборы в Крымске
Об этом сообщает ФФА. В сборах участвуют 32 арбитра и 5 инструкторов, руководителем программы является Славик Казарян.
Для лекций приглашены специализированные инструкторы из ФИФА, по технической части - Валентин Иванов, по физподготовке - поляк Гжегош Кжосек.
Кроме теоретических занятий, арбитры также изучат новые изменения правил игры, обсудят подготовительные эпизоды, предоставленные УЕФА и ФИФА, спорные моменты, зарегистрированные в ходе матчей Премьер-Лиги РА VBET и Кубка Армении VBET. Арбитры для практического применения теоретических знаний также проведут и тренировки по физподготовке и товарищеские матчи.