1588160723_424_558_3072_2048_1440x0_80_0_0_4dcdc01bcbb62dd79cb8d5a601a017f4.jpg
Ադրբեջանը Ռուսաստանի հետ կփակի ցամաքային սահմանը մինչև 2021 թվականի մարտի 1-ը ՝ երկու երկրներում COVID-19 դեպքերի աճի պատճառով:  «ՌԻԱ Նովոստի» - ին այս մասին հայտնել է հայտնել է Ռուսաստանում Ադրբեջանի դեսպանատունը:
«Ինչպես Ռուսաստանում, այնպես էլ Ադրբեջանում կորոնավիրուսով վարակվածների թվի կտրուկ աճի, ինչպես նաև Ադրբեջանում կարանտինային խիստ ռեժիմի ներդրման կապակցությամբ Ռուսաստանի Դաշնության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջեւ ցամաքային պետական սահմանը քաղաքացիների անցման համար կփակվի մինչև 2021 թվականի մարտի 1-ը»,-ասել են դեսպանատնից:

1588160723_424_558_3072_2048_1440x0_80_0_0_4dcdc01bcbb62dd79cb8d5a601a017f4.jpg
Азербайджан закроет сухопутную границу с Россией до 1 марта 2021 года из-за роста заболеваемости COVID-19 в обеих странах и "строгих карантинных мер" в республике. Как передает  РИА новости, об этом сообщили в азербайджанском посольстве в Москве.
В дипмиссии также призвали граждан Азербайджана воздержаться от поездок в Дагестан с целью пересечения границы.
"Учитывая зимнее время года, неблагоприятную погоду, отсутствие инфраструктуры и бытовых условий, во избежание серьезных проблем посольство убедительно просит граждан Азербайджанской Республики воздержаться от поездок в Дагестан с целью пересечения границы", — заявили в посольстве.