Ինչ իրավիճակ է Շուշիում (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը ենթադրում է, որ Շուշիի համար ճակատամարտը, որ ընթանում է վերջին օրերի ընթացքում, վաղը կարող է ավարտվել: Այս մասին Հովհաննիսյանն ասաց Առաջին ալիքի ուղիղ եթերում:
«Մարտերը ընթանում են Շուշիի ներսում և շրջակայքում: Մեր զորքը համառ ու գրագետ պայքար է մղել բոլոր զորատեակներով: Կարելի է ասել, որ Շուշիի համար առանձին ճակատամարտը, որը ընթանում է վերջին 3-4 օրը, վաղը, իմ կարծիքով, վերջնական պարզ կլինի: Չեմ ուզում վաղաժամ գնահատական տամ: Վաղը, ինձ թվում է, կավարտվի ճակատամարտը Շուշիի համար»,- ասաց Հովհաննիսյանը:

Какова ситуация в Шуши (видео)
Представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян полагает, что битва за Шуши, которая продолжается последние несколько дней, может закончиться завтра. Об этом Ованнисян сказал в прямом эфире Первого канала.
«Бои идут в Шуши и его окрестностях. Наша армия всеми своими войсками настойчиво и грамотно сражалась. Можно сказать, что исход отдельного боя за Шуши, который продолжается последние 3-4 дня, на мой взгляд, будет известен завтра. Я не хочу давать преждевременных оценок. Думаю, что битва за Шуши закончится завтра», - сказал Ованнисян.