«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը անցնում է աշխատանքի արտակարգ ռեժիմի
Արտակարգ իրավիճակի պայմաններում բաժանորդների պատշաճ սպասարկում ապահովելու, ինչպես նաև մեր շրջապատի առողջությունը որպես գերակա նպատակ դասելու սկզբունքներից ելնելով՝ ս.թ. մարտի 17-ից «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը անցնում է հեռահար աշխատանքային ռեժիմի:
Այդ նպատակով Ընկերությունը որոշում է ընդունել նվազագույնի հասցնել մարդկային շփումները ինչպես Ընկերության ներսում, այնպես էլ արտաքին աշխարհի հետ: Ուստի արգելվում է քաղաքացիների, այդ թվում նաև՝ մեր բաժանորդների մուտքը Ընկերության գրասենյակներ:  Երևանում և մարզերում տեղակայված բաժանորդների սպասարկման կենտրոնները ժամանակավորապես չեն գործի: Բաժանորդների սպասարկումը կիրականացվի էլեկտրոնային եղանակով:
Բաժանորդներին խնդրում ենք դիմել՝
• պաշտոնական կայքում հասանելի առցանց դիմում մուտքագրելու միջոցով՝ http://www.ena.am/Contact.aspx?hid=45&lang=1 (նախատեսված է բոլոր տեսակի դիմումների համար),
• փոստով՝ 0047, ՀՀ, Երևան, Արմենակյան, 127,
• էլեկտրոնային նամակով՝ [email protected] հասցեին:
Յուրաքանչյուր հարցի/բողոքի/առաջարկության դեպքում կարող եք զանգահարել շուրջօրյա գործող 180 և 080000180 բաժանորդների սպասարկման տեղեկատվական կենտրոնի հեռախոսահամարներով:

Компания «Электросети Армении» переходит на чрезвычайный режим работы
Поддержи А1+!Исходя из принципов обеспечения надлежащего обслуживания абонентов в условиях чрезвычайного положения, а также обеспечения здоровья окружающих в качестве приоритетной цели с 17 марта компания “Электрические сети Армении” переходит на дистанционный рабочий режим. Компания распространила об этом сообщение․
“С этой целью компания приняла решение свести к минимуму человеческие контакты как внутри компании, так и с внешним миром. Исходя из этого запрещается доступ граждан, в том числе и наших абонентов в офисы компании. Центры обслуживания абонентов, расположенные в Ереване и в областях, временно не будут работать.
Абонентов просим обращаться
посредством ввода онлайн-заявления на официальном сайте: http://www.ena.am/Contact.aspx?hid=45&lang=1 (предназначен для всех видов приложений),
по почте: 0047, Республика Армения, Ереван, Арменакян, 127,
электронным письмом на адрес: office@ena. am
При каждом вопросе (жалобе) вы можете звонить по номерам круглосуточного информационного центра обслуживания абонентов 180 и 080000180.