Պատճառ չկա Արցախում կայանալիք ընտրությունները չեղարկելու համար․ Դավիթ Բաբայան
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի նախագահի մամուլի խոսնակ, Արցախի նախագահական ընտրությունների թեկնածու․ Արցախի պահպանողական կուսակցության առաջնորդ Դավիթ Բաբայանը դեռևս պատճառներ չի տեսնում Արցախում կայանալիք նախագահական և խորհրդարանական ընտրությունները չեղարկելու համար։
«Արցախում կորոնավիրուսի անգամ 1 դեպք չկա գրանցված։ Ճիշտ է, այս պահին համապատասխան քայլեր ձեռնարկվում են։ Դպրոցները շուտով նորից կփակվեն։ Այսինքն՝ պրոֆիլակտիկ քայլեր կատարվում են»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց «Արցախի պահպանողական» կուսակցության առաջնորդը։
Բաբայանը նշեց, որ չի կարծում, թե այնպիսի վիճակ է, որը կարող է վտանգել ընտրությունները, և պետք է պարզապես ճիշտ պրոֆիլակտիկ քայլեր կատարել, նորմալ անցկացնել բոլոր միջոցառումները։
Հղում անելով Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարար Արայիկ Բաղրյանի՝ Արցախի հանրային հեռուստատեսությանը տված հարցազրույցին՝ քաղաքական գործիչն ընդգծեց, որ իրավիճակը վերահսկելի է։ «Բայց դա չի նշանակում, որ ամենաբարձր պրոֆիլակտիկ միջոցառումները չպետք է անց կացվեն»,- եզրափակեց նա։

Нет причин для отмены выборов в Арцахе: Давид Бабаян
Поддержи А1+!Пресс-секретарь президента Арцаха, кандидат на президентских выборах в Арцахе, лидер Консервативной партии Арцаха Давид Бабаян пока не видит причин для отмены президентских и парламентских выборов в Арцахе.
«В Арцахе не зарегистрировано ни одного случая коронавируса. Правда, в настоящий момент осуществляются соответствующие шаги. Школы скоро снова закроют. То есть профилактические шаги осуществляются»,- сказал в беседе с «А1+» лидер Консервативной партии Арцаха.
Бабаян отметил, что он не считает, что ситуация такова, что выборы могут быть под угрозой, нужно просто выполнять соответствующие профилактические шаги, нормально проводить все мероприятия.
Ссылаясь на интервью министра здравоохранения Арцахской Республики Араика Багряна Арцахскому общественному телевидению, политический деятель подчеркнул, что ситуация находится под контролем. «Но это не значит, что не должны проводиться профилактические мероприятия на самом высоком уровне», - заключил он.