Օրացույց. Մարտի 5-ը. Ռոբերտ Քոչարյանը հռչակվեց նախագահ (տեսանյութ)
Ազգային Ժողովի փոխնախագահ Տիգրան Թորոսյանը 2004-ի մարտի 5-ին խոսում է Ստեփան Դեմիրճյանի գլխավորած ընդդիմության եւ իշխանության համագործակցության անհրաժեշտության մասին:
Այդ օրերին ընդդիմությունը պատրաստվում է Սահմանադրական դատարանի որոշման մեջ տեղ գտած «Վստահության հանրաքվեին», որի անցկացումն իշխանությունը պարտադիր չի համարում:
2007-ի հունվարի 5-ին Ազգային Ժողովի ընտրություններին պատրաստվող ՀՀԿ նախընտրական շտաբի պետ է նշանակվում տարածքային կառավարման նախարար Հովիկ Աբրահամյանը: Ընտրություններին մասնակցելու հայտ էր ներկայացրել նաեւ նորաստեղծ «Բարգավաճ Հայաստանը», որին Աբրահամյանն ամենեւին էլ չի համարում նախագահ Քոչարյանի ստեղծած կուսակցություն: Ավելին՝ տեսանյութով

Календарь. 5-е Марта: Роберт Кочарян провозглашен президентом (видео)
Вице-председатель Национального собрания Тигран Торосян 5-го марта 2004 года говорит об оппозиции, возглавляемой Степаном Демирчяном и  необходимости сотрудничества с властью.
В эти дни оппозиция готовится к «Референдуму доверия», который нашел место в решении Конституционного суда, проведение которого власти не считают обязательным.
5-го января 2007 года начальником предвыборного штаба РПА назначается министр территориального управления Овик Абраамян. Заявку на участие в выборах представила также новосозданная «Процветающая Армения», которую Абраамян отнюдь не считает партией, созданной президентом Кочаряном. Подробнее – в видеоматериале