89104361_189225985688741_1994106526159077376_n
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության անդամները այսօր Ա. Մյասնիկյանի արձանի մոտ ծաղիկներ խոնարհեցին Մարտի 1-ի զոհերի հիշատակին: ԱԺ փոխնախագահ Վահե Էնֆիաջյանը նշում է, որ արդեն 12 տարի է՝ ԲՀԿ-ն գալիս և հարգանքի տուրք է մատուցում Մարտի 1-ի զոհերի հիշատակին:
«Ցավով պետք է արձանագրենք, որ որերորդ տարին է՝ մենք բարձրաձայնում ենք, որ անկախ փոփոխություններից ու հանգամանքներից, չենք կարող ասել, որ Մարտի 1-ի գործի արձանագրումից և գործի համակողմանի քննությունից հետո բացահայտումներ են տեղի ունեցել, և մեղավորներին պատժելու գործընթաց է տեղի ունենում: Հույս ենք հայտնում, որ Հայաստանում նման դեպքեր երբևիցե տեղի չեն ունենա, և դրա լավագույն միջոցը ոչ միայն քաղաքական գնահատականն է, այլև իրավական գործողությունները»,- նշեց նա:

Мы не можем сказать, что происходит процесс наказания виновных: Вагэ Энфиаджян (видео)
Поддержи А1+!Члены партии «Процветающая Армения» сегодня у памятника А. Мясникяну возложили цветы в память погибших 1-го Марта. Вице-председатель НС Вагэ Энфиаджян отмечает, что уже 12 лет ППА приходит и отдает дань уважения памяти жертв 1-го Марта.
«С болью должны констатировать, что в который год мы говорим о том, что вне зависимости от изменений и обстоятельств, мы не можем сказать, что после констатации дела 1-го Марта и всестороннего анализа дела произошли разоблачения и проходит процесс наказания виновных. Выражаем надежду, что в Армении подобные случаи никогда не будут иметь место, и лучший способ для этого – это не политическая оценка, а правовые действия», - отметил он.