Արգելափակումից դուրս է բերվել 259 ավտոմեքենա․ կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 13-ին, ժամը 10:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Փակ են Սյունիքի մարզի Սիսիան-Գորիս, Արագածոտնի մարզի Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները, Վարդենյաց լեռնանցքը:
Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը դժվարանացանելի է բեռնատարների համար:
Դժվարանցանելի են Սևանի թերակղզուց դեպի Ծովագյուղ գյուղ տանող ավտոճանապարհը և Շիրակի մարզի Ամասիայի և  Աշոցքի տարածաշրջանի ավտոճանապարհները:
Կոտայքի, Գեղարքունիքի, Լոռու, Սյունիքի, Շիրակի մարզերի ավտոճանապարհներին, ինչպես նաև Արագածոտնի մարզի Քուչակ-Ապարան և  Ծաղկահովիտ գյուղի  ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Սյունիքի մարզում առկա է բուք:
Շիրակի մարզի Աշոցքի տարածաշրջանում տեղում է ձյուն:
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկության համաձայն՝ ռուսական կողմում կա կուտակված 1000-ից ավել բեռնատար ավտոմեքենա:
Փետրվարի 12-13-ն ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում 11 ահազանգ է ստացվել հանրապետության տարբեր տարածքներում արգելափակված ավտոմեքենաների վերաբերյալ:
Երևանում,
Գեղարքունիքի մարզի Սևան քաղաքում, Ծովագյուղ գյուղում,
Արագածոտնի մարզի Ծաղկահովիտ-Ալագյազ, Ապարան-Ջրամբար ավտոճանապարհին,
Կոտայքի մարզի Հրազդան քաղաքում,
Սյունիքի մարզի Գորիս-Հարթաշեն ավտոճանապարհին,
Շիրակի մարզի Սիզավետ գյուղում,
Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհին:
Դեպքի վայր ժամանած փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել 259 ավտոմեքենանա և 1023 քաղաքացու ցուցաբերել համապատասխան օգնություն:

Разблокировали 259 автомобилей: есть закрытые и труднопроходимые дороги
Поддержи А1+!Министерство ЧС РА сообщает, что по положению на 10:00 часов 13-го февраля в Армении есть закрытые и труднопроходимые автодороги. Закрыты автодороги Сисиан-Горис Сюникской области, автодороги, ведущие к крепости Амберд Арагацотнской области и к озеру Кари и перевал Варденяц.
Автодорога Сотк-Карвачар труднопроходима для грузовых автомобилей.
Труднопроходимы автотрасса, ведущая от Севанского полуострова к селу Цовагюх и автодороги Амасии и Ашоцка Ширакской области.
На автодорогах Котайкской, Гегаркуникской, Лорийской, Сюникской, Ширакской областей, а также на автодорогах села Кучак-Апаран и Цахкаовит Арагацотнской области местами гололед.
В Сюникской области метель.
В Ашоцке Ширакской области идет снег
По информации, полученной из Центра кризисного управления Северной Осетии МЧС РФ, на российской стороне скопилось более 1000 грузовых автомобилей.