Անսպասելի ստուգայցեր զորամասերում․ խախտումներ են հայտնաբերվել
Աջակցիր «Ա1+»-ինՓետրվարի 7-ին, ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունը, պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի հրամանով, անսպասելի ստուգայցեր է իրականացրել ԶՈՒ բազմաթիվ զորամասերում՝ ստուգելու զինվորական կարգապահության վիճակը, մասնավորապես՝ բացահայտելու մարտական պատրաստության դասընթացներին զինծառայողների մասնակցությունը։ Այդ մասին հայտնում են Պաշտպանության նախարարությունից։
Բացահայտվել են մի շարք խախտումներ։ ՌՈ ոստիկանության բաժիններ բերման են ենթարկվել դասընթացներից բացակայող մի խումբ զինծառայողներ, զինվորական կարգապահության վերահսկողության հարցում թերացած հրամանատարների վերաբերյալ կազմվել են արձանագրություններ, որոնց հիման վրա կանցկացվեն ծառայողական քննություններ։
Անսպասելի ստուգայցերը կրելու են շարունակական բնույթ, խախտումների հայտնաբերման դեպքում մեղավորները խստորեն պատժվելու են։

Неожиданные проверки в воинских частях: военная полиция зафиксировала ряд нарушений
По приказу министра обороны Армении Давида Тонояна военная полиция Армении 7 февраля провела внезапные проверки во многих воинских частях ВС, чтобы проверить воинскую дисциплину, в частности, выявить участие военнослужащих на курсах боевой подготовки. В результате был выявлен ряд нарушений.
Военнослужащие, не присутствовавшие на курсах, были приведены в отделения военной полиции. Составлены протоколы, на основе которых будут проведены служебные расследования.
Нежданные рейды будут носить продолжительный характер, в случае выявления нарушений виновные будут строго наказаны.