Պատգամավոր Քրիստինե Պողոսյանին պակասում են նվազագույն իրավական գիտելիքները․ Արծվիկ Մինասյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՅԴ ԳՄ անդամ Արծվիկ Մինասյանն այսօր հրավիրված ասուլիսում անդրադարձավ ԱԺ պատգամավոր Քրիստինե Պողոսյանի հայտարարությանը, թե հույս ունի, որ Հրայր Թովմասյանը դատի կտա նաև Դաշնակցության ներկայացուցիչ Արմեն Ռուստամյանին՝ 2014 թվականին Ազգային ժողովում Հրայր Թովմասյանի հասցեին հնչեցրած վիրավորանքի համար։
«Պատգամավոր Քրիստինե Պողոսյանին և շատ այլ պատգամավորների պակասում են նվազագույն իրավական գիտելիքները, և սա ես չարախնդորեն չեմ ասում, իսկապես մտահոգությամբ եմ ասում, որովհետև հաճախ լսում ես մարդկանց կողմից արտահայտություններ, որոնք իրավունքի տարրական իմացության հետ ուղղակի կապ չունեն»։
Ըստ Մինասյանի՝ ակնհայտ է, որ իշխող քաղաքական ուժի առանձին ներկայացուցիչները լայնամասշտաբ հարձակում են նախաձեռնել ՍԴ-ի և անհատապես՝ Սահմանադրական դատարանի նախագահի և դատավորների նկատմամբ․
«Անգամ հաշվի չեն առնում տարրական բարոյական մոտեցումներն ու նորմերը, ամեն գնով իրենց ցանկությանը հասնելու էս մոտեցումը մենք համարում ենք ոչ նպատակային և ոչ ճիշտ»։
Արծվիկ Մինասյանի խոսքով՝ Քրիստինե Պողոսյանի խոսքերն ակնհայտ վիրավորական էին և ԱԺ պատգամավորին ոչ վայել։

Депутату Кристине Погосян не хватает минимальных юридических знаний: Арцвик Минасян (видео)
Поддержи А1+!Член ВО АРФД Арцвик Минасян на созванной сегодня пресс-конференции обратился к заявлению депутата НС Кристине Погосян, о том, что она надеется, что Грайр Товмасян подаст в суд также на представителя партии Дашнакцутюн Армена Рустамяна из-за оскорбления в адрес Грайра Товмасяна в Национальном собрании в 2014 году.
«Депутату Кристине Погосян и многим другим депутатам не хватает минимальных юридических знаний, и я это не говорю со злым умыслом, действительно, выражаю обеспокоенность, потому что часто слышишь от людей выражения, которые просто не имеют отношения к элементарному знанию права».
По словам Минасяна, очевидно, что отдельные представители правящей политической силы предусмотрели широкомасштабное нападение на КС и в особенности на председателя и судей Конституционного суда:
«Даже не учитывают элементарные моральные подходы и нормы, этот подход достижения своего желания любой целью мы считаем нецелевым и неправильным.
По словам Арцвика Минасяна, слова Кристины Погосян были явно оскорбительными и не подобающими депутату НС.