Ծննդյան 91-ամյակի առթիվ Փաշինյանը այցելել է Հովհաննես Չեքիջյանին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ ծննդյան 91-ամյակի առթիվ այցելել է Հայաստանի ազգային հերոս, մաեստրո Հովհաննես Չեքիջյանին:
Վարչապետը շնորհավորել է մաեստրոյին տարեդարձի կապակցությամբ և շնորհակալություն հայտնել գործունեության և բոլոր այն ծառայությունների համար, որ նա մատուցել է մեր ժողովրդին, հայրենիքին: «Համոզված եմ, որ դեռ երկար կշարունակեք այդ ծառայությունը, մանավանդ, որ հիմա, կարծում եմ՝ մշակույթը, դասական մշակույթը նոր պահանջարկ են ստանում: Համոզված եմ, որ այդ բարձր արվեստը, մշակույթն ավելի ու ավելի պոպուլյար կդառնա: Եվ այդ առումով ուզում եմ Ձեզ մեծ եռանդ ու առողջություն մաղթել, որպեսզի Ձեր առաքելությունը շարունակեք իրականացնել», -ասել է Նիկոլ Փաշինյանը։

Никол Пашинян навестил Ованеса Чекиджяна по случаю 91-летия (видео)
Поддержи А1+!Премьер-министр Армении Никол Пашинян вместе с супругой Анной Акопян навестил Народного артиста СССР, маэстро Ованеса Чекиджяна по случаю своего 91-летия.
Премьер-министр Пашинян поздравил маэстро, поблагодарив его за все услуги, которые он оказал нашему народу и родине.
«Уверен, что Вы продолжите эту службу еще в течение длительного времени, тем более что сейчас, думаю, культура и классическая культура становятся все более востребованными», - сказал премьер-министр и пожелал маэстро неисчерпаемой энергии и здоровья.