Իշխող քաղաքական ուժը որևէ մտադրություն չունի անցանկալի մարդկանց հեռացնել դատական համակարգից. ԱԺ նախագահ
Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի համոզմամբ՝ Հրայր Թովմասյանի գործողություններում քաղաքական մոտիվացիա կա: Այս մասին նա ասաց խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում:
Ըստ պարոն Միրզոյանի՝ Հրայր Թովմասյանը շարունակում է պաշտպանել Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության շահերը:
«Իշխող քաղաքական ուժը որևէ մտադրություն չունի և չի ունեցել այսպես կոչված անցանկալի մարդկանց հեռացնել դատական համակարգից, հակառակը՝ մենք միշտ հանդես ենք եկել անաչառ դատական համակարգ ունենալու օգտին: Կարծում եմ, որ եթե մենք նման մտադրություն ունենայիք, այս ամիսների ընթացքում այս կամ այն կերպ դա դրսևորված կլիներ: Նա պետք է գլխավորեր անաչառ և օբյեկտիվ դատական համակարգը, իմ խորին համոզմամբ՝ Հրայր Թովմասյանն այս ընթացքում արել է բաներ, որոնք ոչ թե անաչառ դատական համակարգ ունենալուն միտված եղել, այլ շարունակել պաշտպանել քաղաքական ուժի շահերը»,- ասաց նա:
Արարատ Միզոյանն ընդունելի չի համարում «Բարգավաճ Հայաստանի»՝ Հրայր Թովմասյանի լիազորությունները դադարեցնելու նախագծի քվեարկությանը չմասնակցելը: Ըստ նրա՝ նման առանցքային հարցում դիրքորոշում չունենալը ճիշտ չէ:

У правящей политической силы нет никакого намерения удалять из судебной системы нежелательных людей: Председатель НС
Поддержи А1+!Председатель Национального собрания Арарат Мирзоян убежден: в действиях Грайра Товмасяна нет политической мотивации. Об этом он сказал в беседе с журналистами в парламенте.
По словам господина Мирзояна, Грайр Товмасян продолжает защищать интересы Республиканской партии Армении.
«Правящая политическая сила не имеет и не имела никаких намерений устранить из судебной системы так называемых нежелательных людей, напротив, мы всегда выступали за то, чтобы иметь беспристрастную судебную систему. Думаю, что если б у нас было подобное намерение, за эти месяцы это так или иначе было бы проявлено. Он должен был возглавлять беспристрастную и обьективную судебную систему, по моему глубокому убеждению, Грайр Товмасян за это время делал такие вещи, которые были нацелены не на то, чтобы иметь беспристрастную судебную систему, а продолжал защищать интересы политической силы»,- сказал он.
Арарат Мирзоян считает неприемлемым неучастие “Процветающей Армении” в голосовании по проекту о прекращении полномочий Грайра Товмасяна. По его словам, не иметь позиции по такому ключевому вопросу – неправильно.