sport kananc futbol 1
Առաջին տուրում Երևանի «Ալաշկերտը» սեփական դաշտում 31:0 հաշվով հաղթել է «Նոային»։ Այդ մասին տեղեկացնում է ակումբի ֆեյսբուքյան էջը։
Հավելենք, որ Ա խմբի առաջնությանը մասնակցում են 6 թիմ, որոնք չորս շրջանով կորոշեն հաղթողին ու մրցանակակիրներին։
Ինչպես հայտնում է նույն աղբյուրը, ալաշկերտցիներ Նելլի Փարսադանյանը, Սեդա Հակոբյանը, Անի Կարապետյանը, Սուսաննա Բադալյանը, Սիանա Իսպիրյանը, Մերի Ղազարյանը, Կատրին Մելքոնյանը, Մարիամ Հակոբյանը, Տաթև Մովսիսյանը, Միլենա Ասլանյանը և Էլենի Խոդաբախշին հրավիրվել են Հայաստանի Մ-19 հավաքական, որը սեպտեմբերի 29-ից մինչև հոկտեմբերի 9-ը Բոսնիա և Հերցեգովինայում կմասնակցի Եվրո-2020-ի որակավորման փուլին։

«Алашкерт» - «Ноа» 31։0
В первом туре ереванский «Алашкерт» на своем поле со счетом 31:0 одержал победу над «Ноа». Об этом сообщает фейсбук-страница клуба.
Добавим, что в чемпионате группы А участвуют 6 команд, которые в четыре тура определят победителя и призеров.
Как передает тот же источник, алашкертцы Нелли Парсаданян, Седа Акопян, Ани Карапетян, Сусанна Бадалян, Сиана Испирян, Мэри Казарян, Катрин Мелконян, Мариам Акопян, Татев Мовсисян, Милена Асланян и Элени Ходабахши пригшалены в сборную Армении М-19, которая с 29-го сентября по 9-е октября в Боснии и Герцеговине примет участие в квалификационном этапе Евро-2020.