Դատարանը բավարարել է մայր թատրոնի նախկին ռեժիսոր-բեմադրիչի հայցը
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարել է Գաբրիել Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնի նախկին ռեժիսոր, բեմադրիչ Տիգրան Գասպարյանի հայցը։ Թատրոնի տնօրինությունը պարտավորվել է վերականգնել նրան նախկին աշխատանքում, կամ վճարել հարկադիր պարապուրդի ամբողջ ժամանակահատվածի համար միջին աշխատավարձի չափով՛
Այդ մասին «Ա1+»-ին տեղեկացրեց Տիգրան Գասպարյանը։
Վճիռն օրինական ուժի մեջ է մտնում հրապարակման պահից մեկ ամիս հետո և նույն ժամկետում կարող է բողոքարկվել ՀՀ վերաքննիչ քաղաքացիական դատարան:
Հիշեցնենք, որ անցյալ տարվա վերջին Տիգրան Գապարյանից բացի, թատրոնից նույն կերպ աշխատանքից ազատվել են նաև թատրոնի դերասաններ, որոնցից երկուսը՝ Էռնա Ավետիսյանը և Կարինա Հարությունյան նույնպես հայց են ներկայացրել դատարան՝ իրենց ապօրինի աշխատանքից ազատելու վերաբերյալ։ Նրանց գործը դեռևս քննվում է դատարանում։

Суд удовлетворил иск бывшего режиссера-постановщика материнского театра
Суд общей юрисдикции города Еревана удовлетворил иск бывшего режиссера национального академического театра имени Габриэла Сундукяна, постановщика Тиграна Гаспаряна. Администрация театра обязалась восстановить его на прежней работе или заплатить за весь период принудительного простоя в размере средней зарплаты.
Об этом “А1+” сообщил Тигран Гаспарян.
Приговор вступает в законную силу через месяц с момента опубликования и в тот же срок может быть обжалован в Апелляционный гражданский суд РА.
Напомним, что в конце прошлого года  кроме Тиграна Гаспаряна, от работы в театре таким же образом освободились и актеры театра, двое из которых – Эрна Аветисян и Карина Арутюнян также подали иск в суд относительно их незаконного увольнения. Их дело еще расследуется в суде.